The Amazing American Circus: Klauni, treserzy lwów i akrobaci walczą z bezwzględnym kapitalizmem

Pewnego razu w Ameryce…

Na uruchomionej właśnie oficjalnej stronie gry pojawił się pierwszy teaser. Co prawda nie zdradza on wiele na temat rozgrywki, pozwala natomiast wyrobić sobie ogląd na temat kierunku artystycznego nowej produkcji Juggler Games (My Memory of Us).

Przypomnijmy, że mowa o tytule, który do niedawna był znany pod nazwą roboczą Cyrk. Klabater (wydawca) po raz pierwszy rozpisał się o nim, demonstrując wyniki finansowe za rok 2019. Jednak dotychczas wiadomo było jedynie tyle, że scenariusz przeniesie nas do XIX-wiecznej Ameryki, w której pokierujemy wędrowną trupą teatralno-cyrkową.

W czwartek pojawiły się pierwsze konkrety. The Amazing Circus ma połączyć karciankę, grę przygodową oraz tycoona. Wpierw skompletujemy zespół, w który włączymy siłaczów, mimów, woltyżerów, treserów, akrobatów i – rzecz jasna – klaunów. Następnie spróbujemy zaś stawić czoła P.T. Barnumowi, bezwzględnemu kapitaliście, który zagraża istnieniu cyrku.

„W The Amazing American Circus wrogiem gracza nie są potwory, bandyci , czy inne oczywiste „czarne charaktery”, a zwykła amerykańska publiczność. Bronią jaką będzie używał gracz, nie jest szpada, czy proch, a pokaz umiejętności i cyrkowy show, którego celem nie jest eliminacja przeciwnika, a jego rozbawienie. Efekt zamierzamy osiągnąć poprzez zróżnicowanie oczekiwań publiczności uzależnione od regionów, które będziemy odwiedzać wraz z naszym cyrkiem oraz poprzez zróżnicowanie artystów, których będziemy mogli rekrutować do naszej trupy cyrkowej”

– zadeklarował w rozmowie ze Strefą Inwestorów Michał Gembicki, prezes Klabatera. Jak dodał: The Amazing Circus będzie zwieńczeniem „trylogii rewolucyjnej”, którą zapoczątkowało nagrodzone Paszportem „Polityki” We. The Revolution, a kontynuowało Help Will Come Tommorow.

Podobnie jak w My Memory of Us, również w nowej grze spotkamy postaci historyczne (m.in. Nikolę Teslę czy Rockefellera). Tytuł zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku (na pecetach, PS4, XBO i Switchu). Więcej informacji o nim (oraz jego screeny!) znajdziecie na steamowej karcie katalogowej.