Tak, Wasza Wysokość to pixelartowa przygodówka o zarządzaniu słowiańskim królestwem

Grę zapowiedziano jeszcze za króla Ćwieczka.

W grze Brave at Night wcielimy się w Eryka, władcę na średniowiecznym zamku. Sporą część zabawy spędzimy w sali tronowej, gdzie przyjmiemy gości, wysłuchamy doradców i rozsądzimy spory między poddanymi. Katalog królewskich obowiązków ma być zresztą przepastny i obejmować zamkowe remonty, zbieranie pieniędzy z podatków oraz lawirowanie między potrzebami okolicznych możnych.

W przerwach od zarządzania sprawami państwa – oddamy się życiu dworu. Chociażby: wychowaniu trzech córek i zadawnioną umową z wodzem barbarzyńskiego plemienia, któremu król nieopacznie obiecał jedną z pociech. Nasze decyzje mają mieć konsekwencje, które wpłyną zarówno na kondycję królestwa Davern(*), jak i relacje między domownikami. Yes, Your Grace ukaże się w przyszłym roku, a jej wydaniem ma się zająć brytyjskie No More Robots.

Zwiastun, zresztą upstrzony „Wiosną” folkmetalowego Merkfolk, możecie obejrzeć poniżej.

Projekt ma za sobą długą historię. Autor (Rafał Bryks) zapowiedział go pięć lat temu, zbierając na Kickstarterze 7 tys. funtów. Pomysł sukcesywnie się jednak rozwijał, skala rosła, a pieniądze – topniały. Przez kolejne lata wydawało się, że Tak, Wasza Wysokość nigdy nie powróci. W opublikowanym niedawno oświadczeniu twórca przeprosił za zwłokę i obiecał zbiórkowiczom zwroty (na które jednak zdecydowało się niewielu). Poinformował również, że gra powinna ukazać się na pecetach wiosną 2020.

(*) wcale niesubtelne nawiązanie do Daventry z serii King’s Quest.