Symulator piekarza Bakery Simulator trafi także na konsole

Warszawskie studio Live Motion Games pracuje nad symulatorem piekarza Bakery Simulator. Twórcy zapowiedzieli, że gra trafi także na konsole.

Symulator koncentruje się na pracy w piekarni oraz terminowym dostarczaniu pieczywa do klientów. Zarządzanie rozpoczyna się na etapie wyboru odpowiedniej lokacji w mieście, poprzez aranżację wnętrza i ulepszanie procesu produkcji poprzez zakup specjalistycznych maszyn, po naukę nowych przepisów i planowaniu wypieków.

Naszym celem jest dostarczenie w Bakery Simulator wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomaga nam też konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy rozgrywki będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji” – mówi Michał Kaczmarek, CEO Live Motion Games.

Wydawcami Bakery Simulator na platformie Steam są spółki Gaming Factory i Ultimate Games. Premiera przewidziana jest na październik tego roku. Wersje na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One mają trafić do sprzedaży w 2020 r.