Studio The Dust stworzy grę na motywach „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary

Wrocławskie studio pochwaliło się pozyskaniem inwestora, który sfinansuje grę bazującą na podpisanej w marcu umowie z pisarzem.

Notowana na giełdzie New Connect spółka The Dust S.A. pozyska finansowanie w wysokości 3 milionów złotych. Środki mają być wypłacane w transzach, począwszy od lipca 2019, a skończywszy na styczniu 2022 – częstotliwość wypłat uzależniona będzie od tempa realizacji produkcji. Twórcy przewidują wydanie gry na PC, PS4/PS5 oraz Xbox One (a także, prawdopodobnie, Project Scarlett), planowane jest jednak także wydanie gry na platformy mobilne. Jacek Piekara współpracuje z twórcami i spodziewa się, że planowana produkcja jest pierwszą z całej serii gier bazujących na jego twórczości.

Cykl Inkwizytorski, na którym bazować będzie gra składa się obecnie z dwunastu tomów. Najnowsza jego część, powieść „Ja Inkwizytor. Przeklęte krainy” ukazała się w czerwcu tego roku i jest pierwszą od pięciu lat książką opowiadającą o przygodach Mordimera Madderina. Fabuła serii rozgrywa się w realiach podobnych do naszego średniowiecza, jednak w przedstawionym świecie Jezus Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich prześladowców, obejmując władanie nad Imperium Rzymskim. Pierwsze efekty prac nad grą mają zostać przedstawione podczas konferencji 12 września.

Gra bazująca na powieściach Jacka Piekary to nie jedyna powstająca obecnie produkcja czerpiąca z polskiej literatury fantastycznej – krakowskie studio Starward Industries pracuje obecnie nad grą bazującą na powieści Stanisława Lema. Twórcy drugiej z produkcji liczą na sukces porównywalny z najpopularniejszą pochodną polskiej fantastyki, komputerową serią Wiedźmin.