Studio MS Games zapowiedziało grę wojenną Land of War: The Beginning

Land of War: The Beginning to FPS opowiadający historię żołnierza wojska polskiego w czasie II wojny światowej.

Piotr Kowalski, który jest świadkiem wydarzeń z 1 września 1939 roku w Polsce, zostaje wmieszany w rozgrywkę wywiadów. W trakcie gry będzie brał udział w kampanii wrześniowej ’39, bombardowaniu Wielunia czy bitwie pod Mokrą. Losy bohatera, które będą wplecione w prawdziwe wydarzenia historyczne, poprowadzą gracza przez pola bitew w latach 1939-1944.

„Pod Mokrą gracz stoczy bitwę z dywizją pancerną i będzie ostrzeliwał niemieckie czołgi z dział pociągu pancernego Śmiały. Wyruszy w szalony rajd tankietką TKS, aby przebić się do Modlina. Na wybrzeżu weźmie udział w obronie Helu i jedynym wydarzeniu w historii, kiedy to półwysep helski stał się wyspą.”

W Land of War: The Beginning historia żołnierza wojska polskiego pozwoli wcielić się w członka piechoty, snajpera, artylerzystę, zwiadowcę czy czołgistę. W trakcie kampanii gracz trafi do ruin Wielunia, oblężonej Warszawy, puszczy Kampinoskiej, aż po plaże Helu.

Gra stawia na dbałość o detale historyczne, zarówno jeśli chodzi o działania wojenne, jak i umundurowanie czy uzbrojenie walczących stron. W grze znajdzie się m.in. polska broń prototypowa i koncepcyjna, w tym karabin maszynowy Mors i karabin samopowtarzalny wz. 38M.

Land of War: The Beginning jest tworzone na komputery PC przez studio MS Games. Wydawcą jest MS Games Distribution, a gra trafi do sprzedaży w 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=9PIx2LrUsUs

Powiązane gry: