Strategia Driftland: The Magic Revival trafi na konsole

Studio Star Drifters oficjalnie zapowiedziało, że ich najnowsza gra Driftland: The Magic Revival trafi na trzy konsole.

Dobrze przyjęta produkcja miała pecetową premierę w kwietniu 2019 roku. Łączy w sobie elementy strategii 4X, RTS-a i zabawy w boga. Twórcy nie kryją, że nowe platformy to wyzwanie, któremu chcą sprostać.

Bardzo się cieszymy, że Driftland trafi do posiadaczy konsol, zwłaszcza że wśród nich jest wielu fanów gier strategicznych. Dołożymy wszelkich starań, by odbudowa magicznego królestwa była dla nich wygodna i równie przyjemna co dla graczy PC. Już istniejący system rozkazów i dynamiczna kontrola czasu z aktywną pauzą na pewno w tym pomogą” – mówi Michał Sokolski, designer gry i współzałożyciel studia Star Drifters.

Świat Driftland wypełniony jest latającymi wyspami, a gracz wciela się w rolę potężnego maga. Jego zdolności pozwalają na kontrolowanie jednostek, ale też przekształcanie części planety. Wydaje rozkazy jednostkom, choć nie ma nad nimi bezpośredniej kontroli. Co ważne, zmianie ulegnie sterowanie, które będzie uwzględniać specyfikę konsolowych kontrolerów i ułatwiać rozgrywkę.

Driftland: The Magic Revival w wersji na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One powstaje przy współpracy ze studiem SimFabric. Premiera przewidziana jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Powiązane gry: