Immortal Planet zmierza na PS4 i nie tylko

Twórcy potwierdzili krążące po sieci domysły.

Zespół Monster Couch skupia się na produkcji Wingspana, adaptacji planszówki (z elementami karcianki), którą polscy gracze znają pod tytułem „Na skrzydłach”. (Więcej o projekcie możecie przeczytać pod tym adresem). Jak jednak doniosła Graczpospolita.pl, jedna z poprzednich gier poznaniaków wybiera się na PS4. Przesłanką miałoby być przyznanie jej klasyfikacji przez PEGI.

W rozmowie z PolskiGamedev.pl projektant Krzysztof Żarczyński potwierdził, że zespół pracuje nad konsolowymi wersjami Immortal Planet. Dopytywany skąd liczba mnoga nie chciał jednak zdradzić platform docelowych; na ten moment pewny jest więc port na konsolę Sony, a pod znakiem zapytania stoją edycje na Xboksa One i Switcha. Nie znamy również daty premiery konwersji.

Sama gra to osadzony w konwencji science-fiction RPG akcji, który mimo perspektywy (izometrycznej) przywodzi na myśl soulslike’i (system walki bazuje na blokach, dodge’ach i kontroli staminy, a po śmierci tracimy punkty doświadczenia). Scenariusz? Przebudziwszy się z kriogenicznego snu, samotny bohater rusza, by odkryć tajemnicę obcej planety. Pecetowa wersja zadebiutowała w lipcu 2017 i zebrała całkiem przyzwoite oceny.