Space Punks kończy żywot

Studio Flying Wild Hog ogłosiło, że wyłącza serwery online’owego izometrycznego shootera.

Stworzony przy współpracy z firmą Jagex – Space Punks – miał premierę we wczesnym dostępie w kwietniu 2022 roku, ekskluzywnie w sklepie Epic Games Store. Tytuł miał trafić także na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X, jednak do tego nie dojdzie. Praktycznie od startu nie było żadnych nowych informacji na jej temat, bo studio skupiało się na promocji swoich innych wydanych w ubiegłym roku produkcji. A było ich w sumie aż cztery. Wspomniany Space Punks oraz wydane na PC i konsolach Evil West, Trek to Yomi (współproducentem jest Leonard Menchiari) i Shadow Warrior 3.

Wyłączność dla sklepu Epic Games Store nie okazała się dobrym pomysłem, bo sieciowy shooter kończy swój żywot. Twórcy swoją decyzję tłumaczą analizą warunków rynkowych oraz wyznaczonych celów, których zapewne nie udało się zapewne osiągnąć. W komunikacie są jeszcze podziękowania dla graczy oraz zespołu odpowiedzialnego za ten tytuł.

Studio Flying Wild Hog poinformowało, że wewnętrzny sklep w Space Punks oraz sama gra będą dostępne w Epicu do 5 września tego roku. Serwery produkcji zostaną definitywne wyłączone 6 listopada. Twórcy informują, że osoby, które dokonały zakupów w Space Punks, będą mogły ubiegać się o zwrot pieniędzy. Wszelkie szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie gry.