AI x Gamedev, czyli jak sztuczna inteligencja wpływa na branżę

22 września na Campus Warsaw – Google for Startups odbędzie się darmowa konferencja, której tematem przewodnim będzie obecność AI w branży gier wideo.

Sztuczna inteligencja od zawsze jest na usługach twórców, zapewniając graczom coraz lepszą formę rozrywki. Jednak teraz całkowicie zmienia się jej sposób użycia oraz wpływ, jaki ma na branżę. Nowe narzędzia, możliwości, zastosowanie, wszystko to wpływa na zmiany, których jesteśmy właśnie świadkami. Podczas konferencji AI x Gamedev, organizowanej przez better. gaming agency, omówione zostaną najważniejsze aspekty związane z obecnością AI w branży gier wideo.

W Campus Warsaw – Google for Startups wystąpi szereg prelegentów, którzy poruszą całe spektrum zagadnień z tym związanych. Od kwestii wpływu AI na produkcję gier, nowych stanowisk pracy, zmian w marketingu i PR, po zagadnienia prawne i tematy praw autorskich. Swoje wystąpienie zapowiedział również gospodarz spotkania – Google Polska.

Wśród potwierdzonych już prelegentów znajdują się:

  • Krzysztof Justyński – Technical Director, Fool’s Theory
  • Konrad Czernik – Art Director, One More Level
  • dr Monika A. Górska, LL.M. (Partner) i Lena Marcinoska-Boulangé (Partner) – Wardyński i Wspólnicy
  • Maciej Sosnowski, Head of PR, better. gaming agency

Konferencja AI x Gamedev jest darmowa, a do wzięcia udziału wystarczy deklaracja poprzez formularz zgłoszeniowy. Na oficjalnej stronie znajduje się agenda oraz wszelkie potrzebne informacje.

Start wydarzenia zaplanowany jest na 22 września na godzinę 10:00 w Campus Warsaw – Google for Startups (plac Konesera 10 w Warszawie).

Patronami medialnym wydarzenia są antyweb.pl oraz polskigamedev.pl.