Sosnowiec wprowadzi stypendia dla e-sportowców

1000 zł popłynie… cóż, w sumie nie do końca wiadomo do kogo i za co.

O sprawie jako pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiedział nagrodzenie e-sportowców stypendiami w wysokości 1000 zł.

– Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych form aktywności, ale wiem, że w sporcie elektronicznym również potrzebny jest wysiłek fizyczny, dbałość o formę czy dietę, aby osiągnąć sukces. Myślę, że e-sport może stać się również formą promocji aktywności fizycznej.

– stwierdził na łamach. Dodał również, że stypendia mogą trafić do zawodników jeszcze w tym kwartale… pytanie natomiast: do których? Według jakich kryteriów będą przyznawane pieniądze? Czy miasto planuje je wypłacać co miesiąc? Kto zajmie się oceną wniosków i jakie ma do tego kompetencje?

Tekst Agnieszki Stefaniak-Zubko o tym nie przesądza. Dziennikarka sugeruje natomiast, że pierwszymi stypendystami mogą zostać pochodzący z Sosnowca Paweł „Innocent” Mocek (Illuminar Gaming) oraz Tomasz „phr” Wójcik (Virtus.Pro)

Skontaktowaliśmy się w sprawie sosnowieckich stypendiów z Biurem Prasowym Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Jeżeli rzecznik zdecyduje się opowiedzieć o pomyśle prezydenta w bardziej szczegółowych słowach – zaktualizujemy newsa.