Nadchodzi S.W.A.N., czyli łabędzie w Czarnobylu

Z zaskakująco małą ilością łabędzi. Skrót niestety wprowadza nas w błąd.

Art Games Studio zapowiedziało właśnie S.W.A.N., czyli krzyżówkę gry logicznej i horroru, rozgrywającą się zaraz po katastrofie w Czarnobylu. Po awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, akcja ewakuacyjna nie objęła jednego, szczególnego obiektu. O tym miejscu wiedziało niewielu, choć istniało jeszcze długo przed katastrofą – będzie więc ponuro i bardzo retro.

Tytuł gry, S.W.A.N. to skrót od Syndrome Without A Name. Jest to tajemniczy syndrom, która sprowadza na całkiem zwyczajnych ludzi niezwykłe i potencjalnie traumatyczne doświadczenia.

Tworzona przez warszawskie studio Volframe produkcja ma zabrać nas do instytutu, w którym bada się tajemnicze choroby na tle neurologiczno-psychicznym. Naszym celem będzie ustalenie czym dokładnie są te choroby, dlaczego ośrodek do jej badania powstał i przeżycie w miejscu, które wydaje się bardzo niebezpieczne. W przerwach między uciekaniem przed potwornościami ośrodka będziemy rozwiązywać zagadki, które pomogą rozszyfrować tę psychodeliczną tajemnicę.

Powiązane gry: