Solar Expanse zabierze nas poza Układ Słoneczny

Sięgaj, gdzie NASA nie sięga! Łam, czego Perseverance nie złamie!

Niecały tydzień po starcie rakiety Atlas V możemy rzucić okiem na tytuł, w którym Jutsu Games pokaże przyszłość eksploracji kosmosu. Ta, jak przekonują, będzie do reszty skomercjalizowana. Podobnie jak w niewielkim EarthX, pod naszą opiekę trafi prywatna firma wzorowana na przedsięwzięciach Elona Muska. Solar Expanse pozwoli nam nie tylko organizować loty na orbitę, ale także kolonizować obce planety i terraformować te bardziej nieprzyjazne. Zajmiemy się też wydobywaniem cennych materiałów – przy czym nie musimy ograniczać się do Układu Słonecznego.

Upstrzona gwiazdami mapa pozwoli nam zbliżyć się do Alpha Centauri czy czerwonego karła TRAPPIST-1. To, gdzie się udamy, w dużej mierze określi nasz budżet – zarządzanie finansami przedsiębiorstwa będzie jednym z fundamentów gry. By zoptymalizować koszty ekspedycji, uwzględnimy w planowaniu lotów m.in. grawitację. Przyda się też uprzednie rozmieszczenie sond w interesującym nas układzie, a także opracowanie odpowiednich technologii. Jedną z intrygujących możliwości będzie „zrzucanie” astereoid – również na głowy naszych konkurentów.

Gdy już podporządkujemy sobie bogaty w zasoby obszar, zajmiemy się kosztownym terraformowaniem. Zabiegi, które przewidziała wyobraźnia projektantów, obejmują np. transport bogatych w wodę asteroid na Marsa. Potem pozostaje zacząć rozbudowę infrastruktury handlowej, stawianie pierwszych miast oraz struktur takich jak wystrzeliwujące z globów kosmiczne windy. Wgląd w tego rodzaju perspektywy daje pierwszy zwiastun gry.

Jak dowcipnie zauważają autorzy na Steamie, premiera gry nastąpi „przed lądowaniem na Marsie”. Twórcy nie uściślają, czyją obecność na Czerwonej Planecie mają na myśli, ale wspomniany łazik Perseverance ma trafić tam już 18 lutego 2021.