Sniper: Ghost Warrior Contracts bez multiplayera na premierę

Powtarza się sytuacja z multiplayerem w kolejnej grze z serii Sniper: Ghost Warrior. Spółka CI Games poinformowała, że nie będzie on dostępny na premierę.

W krótkim komunikacie studio informuje, że Sniper: Ghost Warrior Contracts to przede wszystkim gra dla pojedynczego gracza i na tym się zawsze skupiali. Chcą dostarczyć świetnego taktycznego FPS-a i czują, że tak będzie. Przypominają, że obiecali tryb multiplayer i go dostarczą, ale przepraszają, że nie stanie się to na premierę, czyli 22 listopada. Zostanie od dodany za darmo wraz z grudniową aktualizacją.

Jest to powtórka działań, bo identycznie było z poprzednią częścią Sniper: Ghost Warrior 3. Wtedy jednak tryb multiplayer został dodany dopiero 9 miesięcy po premierze. Miało to wpływ na sprzedaż, gdyż marcu tego roku CI Games poinformowało, że gra trafiła do ponad 1,3 mln graczy. Czyli SGW3 sprzedał się najsłabiej z całej serii.

Warto przypomnieć, że pierwsza część rozeszła się w liczbie 4 mln kopii, a kontynuacja już tylko w 2 milionach egzemplarzy.