Serial Cleaners skradają się na nowym zwiastunie i mówią, co jeszcze potrafią

Bob, przejedź tu odkurzaczem i wyrzuć w końcu te zwłoki.

Draw Distance nie ustaje w serwowaniu nam coraz to nowych zajawek, w których oglądany kontynuację zabawy w sprzątanie miejsc zbrodni. Producent uczestniczy w tegorocznej odsłonie Guerrila Collective i właśnie postanowił podzielić się nowym zwiastunem. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się mechanizmom skradania. Jak się okazuje,  manewrowanie na krawędzi „stożku zasięgu wzroku”, gaszenie światła w celu uniknięcia ciekawskich spojrzeń czy tańce z odkurzaczem do krwi będą tu na porządku dziennym.

Sceny, które oglądamy powyżej, rozgrywają się na mapie, która według autorów była silnie inspirowana filmowym „Fargo”. To, obok m.in. odwołań do 5 Pointz na Queensie, kolejne popkulturowe odniesienia do lat 90. Niedawno Draw Distance postanowiło zresztą opowiedzieć więcej o tym, czym się inspirują i co planują zmienić względem pierwszej części. We wpisie opublikowanym w tym tygodniu na Xboksowym blogu Mateusz Lechowski, Narrative Designer, przybliża m.in. postacie czterej protagonistów.

Oprócz trzymającego się cieni spryciarza Boba pojawią się więc siłacz Psycho i zwinna Lati, a gdy w danej misji przyjdzie nam sięgnąć po zaawansowaną technikę, do akcji wkroczy Vip3r. Lechowski powtarza też, że w grze mamy większą swobodę działania, a także wspomina o istotniejszej roli wirtualnej policji i szerszym wachlarzu interakcji ze środowiskiem. Serwuje nam też paczkę znanych nazwisk, którym Draw Distance chce oddać hołd. Możemy spodziewać się nawiązań do twórczości Tarantino, jak i ścieżki dźwiękowej będącej ukłonem w stronę wykonawców z lat 90. takich jak Beastie Boys, Nine Inch Nails i Prodigy.

Do ostatniej dekady ubiegłego wieku cofniemy się jeszcze w tym roku. Więcej o grze przeczytacie na Steamie.