Seria Panzer Dragoon trafi na platformę Google Stadia

Spółka Forever Entertainment poinformowała, że zdobyła dodatkową licencję od firmy SEGA, na wydanie swoich gier na platformie Google Stadia.

Dzięki umowie studio przygotowuje grę Panzer Dragoon: Remake na Nintendo Switcha. Obejmuje ona także stworzenie kontynuację tej produkcji – Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Dzięki aneksowi rozszerzającemu licencję, spółka może wydać oba tytuły na platformie Google Stadia i w sklepie Epic Game Store. Zyskuje także możliwość wydania ich w wersjach pudełkowych. Zapowiedź możliwości pojawienia się gry w Epic Game Store oznacza, że Panzer Dragoon: Remake może trafić także na komputery PC.

W zamian za przygotowanie wersji gry na platformę Google Stadia Spółka otrzyma opłatę wstępną w wysokości nie odbiegającej od warunków rynkowych, płatną po wykonaniu określonych w umowie zadań (milestones).” – brzmi fragment komunikatu.

Panzer Dragoon: Remake przygotowuje MegaPixel Studio, a Forever Entertainment jest współwydawcą, koproducentem i podmiotem współfinansującym. Gra ma zostać wydana na Nintendo Switcha jeszcze w tym roku, a termin premiery na Google Stadii nie został jeszcze podany. Spółka informowała wcześniej, że obie gry mogą trafić na kolejną generację konsol PlayStation i Xbox Scarlett.

W dalszych planach Forever Entertainment planuje wydać kolejne gry na Google Stadia. Warto przypomnieć, że na platformie pojawią się także inne polskie gry – Cyberpunk 2077, Superhot i Superhot: Mind Control Delete.

Pierwotnie Panzer Dragoon miał premierę w roku 1995 na konsoli SEGA Saturn. Był to rail shooter z ograniczoną swobodą ruchu, gdzie bohater lata na stworzeniu przypominającym smoka.