SacriFire na finiszu zbiórki, zanosi się na combo

Czy jRPG z Warszawy ostatniego dnia wyhaczy trzeci cel dodatkowy? A może więcej?

Przygotowywana przez Pixelated Milk odpowiedź na Octopath Travelera właśnie domyka zbiórkę na Kickstarterze. Już teraz mówić można o sukcesie, bo gdy piszemy te słowa, na SacriFire może pochwalić się zebraniem już przeszło 550 tys. złotych. Cel podstawowy wynosił blisko 200 tys. złotych mniej, a naddatek pozwolił do tej pory odblokować dwa z pięciu celów dodatkowych – nową broń i dodatkową profesję. Jeszcze 40 tysięcy i tytuł wzbogaci się o system maestrii – rzecz niewątpliwie przydatną w tytule, który czerpie z japońskich gier fabularnych z lat 90.

Azjatycka estetyka SacriFire zaprezentuje się nam w formie miksu pixelartowych bohaterów i trójwymiarowego świata, który łączy fantasy z science fiction. Wędrując przez krainy pełne duchów, będziemy łamać sobie głowę nad zagadkami, jak i rozbijać łby przeciwników. Tytuł połączy walkę turową z pojedynkami w czasie rzeczywistym i combosami, umożliwiając m.in. celowanie w konkretne partie ciał przeciwników – przy czym „punkty akcji będą tu wszystkim”.

Byśmy chcieli się bić, w tle przygrywać będzie nam ścieżka dźwiękowa, pod którą podpisuje się Motoi Sakuraba (Dark Souls). Autorzy Regalia: Of Men and Monarchs pozwolili już zresztą zakosztować pierwszych utworów kompozytora, np. tutaj oraz poniżej.

W toku kampanii Pixelated Milk powiedzieli też więcej o tym, kto weźmie udział w nagraniach podkładu dźwiękowego – postaciom z gry głosu użyczą m.in. David Matranga („Atak tytanów”) i Tiana Camacho (Dark Souls, Pathfinder: Kingmaker). Warszawiacy ogłosili również, że SacriFire otrzyma wydania pudełkowe – aczkolwiek wyłącznie w przypadku edycji na Switcha i PlayStation 4. Jeśli zdecydujemy się wyłożyć 40 euro na zakup takowej, do zestawu będziemy mogli dołożyć m.in. artbook. Skromniejszą alternatywą będzie cyfrowe wydanie pecetowe, np. na Steamie.

Do końca zbiórki pozostało niecałych 28 godziny, zaś wydania gry mamy spodziewać się w grudniu 2022. Jeśli macie ochotę sięgnąć po jeden z pakietów i wesprzeć twórców, zajrzyjcie tutaj.