Rozszerzony album „C64 – polskie piksele w grach” zapowiedziany

Sztywna okładka, ponad 200 stron, w tym 50 z nową zawartością.

Album „C64 – polskie piksele w grach” był gratisem do wybranych progów przy zbiórce na książkę „Historia C64 Piksel Po Pikselu” w serwisie Wspieram.To. Krzysiek Augustyn tym razem przygotował lepszą, uzupełnioną i rozszerzoną wersję, która 1 kwietnia trafi do przedsprzedaży.

Jest to wizualna podróż w czasie, w której poznamy polskie produkcje z komputera Commodore 64, powstające w naszym kraju od lat 80. Album, prócz setek obrazków, zawiera też opisy, trochę danych i ekskluzywne wywiady z twórcami rodzimych gier. Kawał historii naszej branży na ponad 200 stronach. Street Rod, Hans Kloss, Miecze Valdgira 2, Eternal, Blockout, Klątwa, Twierdza… Mnóstwo klasyków i hitów rodzimych giełd. A dlaczego powstał ten album, zapytaliśmy autora, Krzyśka Augustyna:

„Po trzech dekadach od wydania mojej pierwszej gry na C64, uzbierało się trochę polskiego dobra na ten przepiękny komputer. Pasjonaci, którzy wciąż tworzą światowej klasy produkcje na C64 – stali się inspiracją do stworzenia wizualnej opowieści, w której starałem sę zawrzeć dokonania rodzimego indie-gamedevu – od tej mniej znanej, 8-bitowej strony.” – mówi autor.

Drugie, rozszerzone wydanie albumu „C64 – polskie piksele w grach”, to ponad 200 kolorowych stron na kredowym papierze premium w formacie 21 x 27,5 cm, uszlachetniona folią twarda okładka z grafiką Tomasza „Carriona” Mielnika i sztywny grzbiet. Pozycja obowiązkowa na półce każdego fana retro czy polskich produkcji.

Autor, Krzysiek „Zephyr” Augustyn, to nie jest postać anonimowa. Od początku lat 90. związany ze sceną Commodore 64, twórca sześciu gier na ten komputer (Castle, Droid, Eoroid, Eternal, Lazarus, Miecze Valdgira II: Władca Gór), z zamiłowania programista, od urodzenia gliwiczanin. W przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym serwisu Imperium Gier Wirtualnej Polski i współtwórcą serii programów telewizyjnych GameStory. Aktualnie tworzy m.in. fanowskie retroarchiwum polskich gier wideo Polskie Piksele.

Rozpoczęcie przedsprzedaży albumu „C64 – polskie piksele w grach” zaplanowane jest na 1 kwietnia na g. 16:40. Dostępna będzie także limitowana edycja kolekcjonerska w nakładzie jedynie 164 sztuk (grafika poniżej). Szczegółów szukajcie na tej stronie.