Przegląd tygodnia (20-26 marca)

Tydzień rozpoczynamy od rzucania czarów i manipulacją czasem.

Wśród zapowiedzi tylko dwie pozycje, z czego jedna jest już dostępna. Za to wysypało dobrobytem w premierach. Minione siedem dni to bardzo dobry czas dla posiadaczy konsoli Switch, którzy otrzymali aż trzy produkcje. Za to rozpoczynający się właśnie tydzień to święto graczy pecetowych, także tych posiadających urządzenia VR.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (20-26.03):

Flashout 3 (Switch)
FurryFury: Smash & Roll (Switch)
Split (Switch)

Nadchodzące premiery (27.03-2.04):

Agony VR (Steam VR)
Arena Renovation (PC – wczesny dostęp)
Death Roads: Tournament (PC – wczesny dostęp)
Farmer’s Father (PC)
Succubus (PlayStation 4)
Succubus: Hellish Orgy VR (Steam VR)
Tainted Grail: The Fall of Avalon (PC – wczesny dostęp)
Uragun (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Dethroned (PC)

Po ponad 6 latach pracy w gamedevie, dwie osoby postanowiły założyć własne niezależne studio Irid Games. Na start pracują nad Dethroned, które łączy w sobie takie gatunki jak roguelike, strategia i gry taktyczna. W losowo generowanym świecie gracz – wcielający się w maga – dowodzi armią potworów, by odzyskać odebraną mu władzę. Czary, artefakty, ścieżki rozwoju i niespodzianka: zdobywanie osiągnięć w grze odblokowuje nową zawartość. Data premiery nie została podana.

Split (Switch)

W kwietniu 2022 roku Split trafił na PC, a po blisko roku doczekał się premiery na Switchu. Jest to logiczna gra FPS, w której manipulując czasem gracz tworzy kopie swojej postaci i rozwiązuje zagadki środowiskowe. Dość niespodziewanie tytuł trafił na konsolę Nintendo i jest już dostępny.

Powiązane gry: