Rozpoczął się nabór na stypendium dla młodych developerów na GDC 2020

Wybrani aplikujący otrzymają wsparcie mentorskie oraz możliwość uczestniczenia w jednej z najważniejszych konferencji dla developerów w branży.

Fundacja Indie Games Polska, Game Industry Conference i Google Developers rozpoczęli nabór do projektu Indie Games Poland GDC 2020, specjalnego stypendium, które ma pomóc młodym developerom udać się na jedną z największych branżowych konferencji – Game Developers Conference w San Francisco. Oferta skierowana jest do aspirujących twórców gier, którzy chcą rozwinąć skrzydła w branży, nawiązać nowe kontakty i dowiedzieć się więcej o tajnikach tworzenia gier podczas prelekcji i prezentacji.

Przed wyjazdem i w jego trakcie, zakwalifikowane osoby otrzymają wsparcie mentorskie pomagające realizować swoje cele i nawiązywać nowe kontakty tak, by wynieść z wyjazdu jak najwięcej korzyści. Nabór otwarty jest dla młodych twórców gier, szczególnie należących do słabiej reprezentowanych w branży grup. Choć stypendium obejmuje większość kosztów, konieczne jest pokrycie przelotu do San Francisco i posiadanie funduszy na codzienne wydatki.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest poniżej. Nabór trwa do 23:59 czasu środkowoeuropejskiego, 19 grudnia 2019. GDC 2020 odbywa się w dniach 16-20 marca 2020.