Roach Race – od easter egga po mobilną grę F2P

Znana z Wiedźmina „Płotka” doczekała się własnej gry.

Twórcy z CD Projektu kilkukrotnie pokazywali, że mają duże poczucie humoru. Przypomnę chociażby najsłynniejszy błąd z Wiedźmina 3: Dziki Gon ze stojącą na dachu Płotką, która później stała się obrazkiem na karcie do gry Gwint. Sytuacja była tak znana, że konia umieścili na budynku także twórcy gry LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

Popularność „maskotki” Wiedźmina po raz kolejny wykorzystało studio CD Projekt, które we współpracy z inną polską ekipą Crunching Koalas stworzyło mobilną mini-grę Roach Race. Jest to prosta zręcznościówka z elementami platformowymi, gdzie wierna klacz Geralta z Rivii rusza w nieskończoną podróż. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepszy wynik i zmierzyć się z graczami z całego świata.

Ciekawostką jest fakt, że produkcja ta była dostępna jako easter egg w salonach gier w Night City w Cyberpunku 2077. Roach Race (w polskiej wersji „Bieg przez Płotki”) jest grą bezpłatną, dostępną na mobilnych urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Na koniec warto przypomnieć, że CD Projekt RED kilka dni temu zaprezentował trailer dodatku Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.