Radio Commander będzie nadawać na HTC Vive

Serious Sim ponownie zaprasza do Wietnamu.

Dla przypomnienia: Radio Commander miksuje elementy gry akcji i RTS-a. Wcielamy się w żołnierza łączności, a naszym zadaniem jest pokierowanie amerykańskimi oddziałami podczas wietnamskiej inwazji.

Tyle że nie dysponujemy podglądem, który w czasie rzeczywistym prezentowałby ruch jednostek. Zamiast tego korzystamy z transkrypcji rozmów, rozkazów z kwatery głównej, klasycznej mapy no i tytułowego radia (za pośrednictwem którego wysłuchujemy raportów o rannych i zabitych, próśb o ewakuację czy wsparcie. No i wydajemy przez słuchawkę komendy).

Twórcy właśnie zapowiedzieli przenosiny produkcji na gogle rzeczywistości wirtualnej i zaprezentowali pierwszy zwiastun porta.

“Od początku marzyliśmy o VR-owej wersji Radio Commandera. Naszym celem było stworzenie gry która możliwie jak najbardziej realistycznie odda dowodzenie jednostkami w Wietnamie i wreszcie wirtualna rzeczywistość dała nam szansę na osiągnięcie tego celu. Przeniesiemy gracza w samo serce akcji – w lata sześćdziesiąte, centrum południowego Wietnamu, do namiotu dowódcy, gdzie jego zadaniem będzie dowodzenie jednostkami amerykańskimi walczącymi z wrogiem”

– deklaruje Jakub Bukała z Games Operator.

Dokładna data premiery Radio Commander VR nie jest znana, wiadomo natomiast, że produkcja zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021. Po szczegóły odsyłam na jej steamową kartę katalogową.