QubicGames przenosi cykl Bit.Trip na Switcha i XBO

I czyni to w tempie doskonale z serii znanym: biegiem!

Wydawca, który zasłynął ostatnio pięknym gestem (firma wysłała do polskich szpitali maseczki o wartości 300 tys. zł, a część wpływów przeznaczy na walkę z pandemią) pochwalił się licencją na wydanie na konsolach „Bit.Tripów”.

Wybaczamy, że w informacji prasowej nieco na wyrost nazywa cykl „kultowym”, bo to wyjątkowo przyjemne produkcje. Od przeszło 11 lat ukazało się ich siedem (pierwsza – Bit.Trip.Beat w 2009, ostatnia, Runner3, w 2018). Łączy je przywiązanie do rytmiki i barwna oprawa, dzieli – formuła. Beat czerpał z klasycznego Ponga, Runner – z gatunku, który wpisał już w swój tytuł, a który zrobił zawrotną karierę na platformach mobilnych, w Fate dało się natomiast wyczuć powinowactwa ze shmupami.

Wracając jednak do Qubic Games: spółka przypomina, że portowane przez nią dziełka trafiły dotychczas do 2,7 mln ludzi i zdobyły uznanie krytyków (ich metakrytyczne średnie wahają się od 75 do 87%). Kolejne odsłony mają debiutować na Switchu w dwutygodniowych odstępach, następnie zaś pojawią się na Xboksie One. Kiedy? Na przełomie 2020 i 2021 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=4e4tnJl-ji8