Puszka Pandory 2021 ufundowana w tydzień

Czas na cele dodatkowe!

Pod koniec listopada dzieliliśmy się z Wami radosną nowiną: Puszka Pandory, uważana za „pierwszą polską grę wideo”, doczeka się reedycji!

Faktem jest, że wydana na komputerach ZX Spectrum 48k produkcja była pierwszym rodzimym tytułem opisanym w „Bajtku” (choć na 2,5 roku po premierze) i jedną z pierwszych komercyjnych gier rodem znad Wisły. Marcin „Borek” Borkowski, późniejszy dziennikarz „Top Secreta” i „Pixela”, osadził jej akcję po III wojnie światowej. Ludzkość podnosi się po globalnym konflikcie, ale wciąż zagraża jej system rakietowy (tytułowa Puszka Pandory), który może zniszczyć życie na Ziemi.

Wracając jednak do czasów nam współczesnych: reedycja – podobnie jak pierwowzór – zostanie wydana na kasecie magnetowonowej. Kwota zbiórki (45 tys. zł) pękła na wspieram.to w raptem tydzień, a gdy piszę te słowa na koncie zbiórki jest niespełna 60 tys. zł. Oznacza to, że wspierający otrzymają nie tylko Puszkę Pandory 2021, ale również naklejki na laptopa z wizerunkiem kopalnego i naczelnego oraz mapę świata gry wraz z instrukcją. Jeżeli uda się przekroczyć kolejne progi: dostaniemy również opowiadanie Marka Baranieckiego „Głowa Kasandry”, które było luźną inspiracją dla scenariusza tytułu (65 tys. zł), zbiór felietonów Borka (75 tys.) i specjalne wydanie „Bajtka” (85 tys.).

Dodajmy, że w zależności od wysokości naszego wkładu możemy zdobyć także książki, płyty CD czy gry, głównie polskie, np. Blair Witch od Bloober Team. Ba, trzy osoby, które wysupłają minimum po trzy tysiące złotych, otrzymają ręcznie rysowaną okładkę  oraz komputer ZX Spectrum Next z podpisem projektanta urządzenia, Jima Bagleya!

Zbiórka potrwa jeszcze przez ponad miesiąc, jeżeli chcecie się dorzucić (do czego otwarcie zachęcamy) – zapraszamy pod ten adres.