PsyHotel Simulator ma być wieloma grami naraz

Kolejno: taktyczną skradanką, tycoonem oraz czarną komedią. (Czy wspomniałem, że produkcję zainspirowały Hitman, „Dexter”, „Lśnienie”, „John Wick” i Batman: Arkham Asylum?).

Za tytuł odpowiada RG Crew, które co prawda nie wydało jeszcze żadnej gry, natomiast zdążyło już zapowiedzieć trzy. Obok Departure (pierwszoosobowa przygodówka science-fiction) i Anthology of Fear (horror psychologiczny) w jego portfolio znajdzie się również PsyHotel Simulator, który pozwoli nam wcielić się w niejakiego Szefa. Ów zaprasza do prowadzonego przez siebie hotelu przedstawicieli marginesu, a jego celem jest zarówno efektywne zarządzanie przybytkiem, jak i efektowne eliminowanie gości.

Piotr Rycąbel (główny programista RG Crew) mówi o projekcie tak:

– Szef to taki trochę Hitman, a trochę Dexter Morgan. Z pewnością postać nieszablonowa i nietuzinkowa. Hotel, którym przyjdzie nam zarządzać, będzie czymś całkowicie unikalnym. Wśród naszych inspiracji znajdują się m.in. hotele znane z Lśnienia i filmów o Johnie Wicku, ale także batmanowskie Arkham.

Czy gra dorośnie do chlubnych inspiracji? Pozostawię to Waszej ocenie.

 

PsyHotel Simulator zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021. Poza pecetami pojawi się on na Switchu oraz (cytat z informacji prasowej) „prawdopodobnie także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X”.