Przegląd tygodnia (9-15 stycznia)

Na ulicach, pod wodą i na mapie.

Ostatni tydzień to trzy nowe zapowiedzi. Konsolowe porty symulatora food trucka, nuklearnego okrętu podwodnego i trzecia część serii strategii czasu rzeczywistego. Żadna nie ma daty premiery, więc na premiery trochę poczekamy. Drgnęło za to wśród produkcji, które właśnie trafiły na rynek lub w najbliższych siedmiu dniach trafią do graczy. Grać będą mieli w co przede wszystkim posiadacze PC i Switchów. Szczegóły poniżej.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (9-15.01):

Criminal Expert (PC)
Gatewalkers (PC)
SimRail – The Railway Simulator (PC)

Nadchodzące premiery (16-22.01):

Demolish & Build Classic (Switch)
Gardenia (Switch)
Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (Switch)
WW2 Rebuilder (PC)
Your Story (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Realpolitiks 3: Earth and Beyond (PC)

Studio Jujubee zapowiedziało kolejną odsłonę swojej strategicznej serii. Ponownie wcielimy się w niej w przywódcę dowolnego państwa we współczesnym świecie, by dążyć do globalnej dominacji. Jedyne co wiemy to fakt, że trzecia odsłona strategii czasu rzeczywistego powstaje i ma już wydawcę. Data premiery nie została podana, bo dopiero rozpoczyna się proces produkcyjny. Poniższy obrazek jest z gry Realpolitiks II.

Food Truck Empire (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Produkcja Drago Entertainment we wrześniu 2022 roku trafiła na PC. Tytuł mówi wszystko: to gra o zarządzaniu gastronomicznym imperium na czterech kółkach. Od wyboru ciężarówki i pełnej personalizacji food trucka – po wyposażenie i kolory wnętrza. Twórcy poinformowali właśnie o podpisaniu umowy z Ultimate Games na wykonanie portów na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. Można zakładać, że stworzy je studio 100 Games, które od dawna przygotowuje konsolowe wersje gier dla UG. Daty premier nie zostały podane.

Nuclear Sub (PC)

Studio Nuclear Games zapowiedziało symulator nuklearnego okrętu podwodnego. Gracz przejmie dowodzenie nad załogą i podejmie walkę z wrogami własnego kraju w dalekich głębinach zimnej północy. Twórcy obiecują realnie odwzorowane sekcje trzypiętrowego nuklearnego okrętu, realistyczny system uszkodzeń, system ulepszania jednostki i kompletnego zarządzania załogą. Data premiery nie została podana.

Powiązane gry: