Przegląd tygodnia (8-14 stycznia)

Wśród zapowiedzi: grand strategy, symulator ogrodnika, port survivalu science-fiction i kontynuacja horroru psychologicznego. W premierach, jak sami widzicie, wielki urodzaj.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (8-14.01):

Cafe Owner Simulator (Switch)
Creatura (Xbox One)
Cynthia: Hidden in the Moonshadow (Switch, Xbox One)
Demolish & Build Classic (PlayStation 4)
Electrician Simulator (Xbox One, Xbox Series X|S)
GeoJelly (Switch)
nGolf (Switch)
Pan’orama (Switch)
True Virus (Xbox One)
War Hospital (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Nadchodzące premiery (15-21.01):

Arena Renovation (PC)
Bulletstorm VR (PSVR2, Oculus Quest, Steam VR)
Food Truck Simulator (Xbox One)
Once upon a Dungeon II (wczesny dostęp PC)
Toy Trains (Steam VR)

Zapowiedzi polskich gier:

Age of History 3 (PC)

Łukasz Jakowski, autor serii hitowych strategii turowych Age of Civilizations (druga część walczyła o nagrodę CEEGA), zapowiedział kolejną grę. Oczywiście tego samego gatunku grand strategy. Stare odsłony zmieniły tytuły i teraz czekamy na Age of History 3, będące trzecia częścią serii. Po raz kolejny na przestrzeni epok będziemy rozwijać cywilizację, od dominujących imperiów, po małe plemiona. Data premiery nie została ujawniona.

Gardener (PC)

Na emeryturze chciałbym się zająć ogrodnictwem, bo zawsze wyobrażałem to sobie jako spokojne, relaksujące hobby. Na szczęście mogę dalej pracować, bo Wojciech „Koksny” Górny (aka Koksny.com) zapowiedział relaksujący symulator ogrodów przyszłości. Proceduralnie generowane gatunki roślin, dobieranie składników odżywczych, przycinanie, walka ze szkodnikami i wszystko to, czym zajmuje się ogrodnik. Premiera jeszcze w tym roku.

Honeycomb: The World Beyond (PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Studio Frozen Way w 2021 roku zapowiedziało survival science-fiction Honeycomb, który szeroko opisywaliśmy w tym miejscu. Od tego czasu gra poszerzyła tytuł, a teraz otrzymaliśmy informacje, że za sprawą portów studia ConsoleWay tytuł trafi na konsole.

Don’t Be Afraid II (PC i konsole)

W 2020 roku Broken Arrow Games, Hydra Games i Limo Games stworzyli horror psychologiczny Don’t Be Afraid. Cztery lata później Eneida Games zapowiedziała wydanie kontynuacji gry, „w której gracze wcielali się w postać dziecka zamkniętego w domu pełnym tajemniczych zagadek i przerażających istot”. Trochę mało informacji, choć gra ma mieć premierę jeszcze w tym półroczu.

Kanashimi: Path of Samurai

A tu jeszcze skromniej. Eneida Games podała tylko tytuł. Reszta była zaprezentowana na zamkniętym pokazie.

Powiązane gry: