Przegląd tygodnia (5-11 czerwca)

Po liczbie newsów widać, że działo się sporo. W minionym tygodniu polskie studia zapowiedziały m.in. kontynuację dobrze ocenianej fabularnej strategii czy zupełnie nową grę od twórców survivalowego hitu.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (5-11.06):

Bartender VR Simulator (Meta Quest)
Brain Show (PC, Switch)
Espresso Tycoon (PC)
Search and Rescue (PC)

Nadchodzące premiery (12-18.06):

Creature Lab (PC)
Layers of Fears (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Rooms of Realities (wczesny dostęp Steam VR, Oculus+Quest)

Zapowiedzi polskich gier:

Chimera (PC)

Chimera to FPS w klimatach sci-fi, który łączy w sobie mechaniki z kilku gatunków, w tym base-building, walkę, zarządzanie zasobami i eksplorację w otwartym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Autorami są twórcy wielkiego hitu Green Hell. Data premiery nie została ujawniona.

https://www.youtube.com/watch?v=owSlF71uy-s

Yes, Your Grace: Snowfall (PC, Switch, Xbox)

Studio Brave At Night zapowiedziało kontynuację swojej dobrze ocenianej fabularnej strategii. W Yes, Your Grace: Snowfall po raz drugi gracze będą kompleksowo zarządzać królestwem. W 2024 roku gra trafi na pecety, Switcha i konsole Xbox.

Bot Crafter (PC)

Studio Cosmic Dreams zapowiedziało sandboksową produkcję o budowaniu robotów i odkrywaniu obcych planet. Wcielając się w inżyniera gracz będzie musiał uwzględniać nie tylko przeznaczenie maszyn, ale także warunki w jakich będą pracować, dbać o ich konserwację i naprawy. Roboty latające, jeżdżące, gąsienicowe,chodzące, do odkrywania, wiercenia, analiz – wszystko według aktualnych potrzeb. Tytuł ukaże się w 2024 roku.

SomeCompany’s Agents (PC)

Dawid Lubera aka Delpod to młody twórca z Krakowa, który od końcówki 2021 roku pracuje nad parkurową pierwszoosobową platformówką SomeCompany’s Agents. Tu celem jest czas i jak najszybsze pokonanie trasy. Twórca przygotowuje 30 poziomów z różnymi minimalistycznymi środowiskami. Premiera w roku 2023.

Powiązane gry: