Przegląd tygodnia (4-10 grudnia)

Tydzień zaczynamy na bogato. Sieciowy shooter, retro wyścigi, gra o głosowaniu, kooperacyjne piractwo, symulator licytacji, survival, akcyjniak post-apo RPG i militarny single-coop. A to tylko zapowiedzi. W premierach też wielki urodzaj i naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (4-10.12):

Against the Storm (PC)
Aircraft Carrier Survival (PlayStation 4, Xbox One)
Anthology of Fear (PlayStation 4)
Aquarist VR (Steam VR)
Blood West (PC)
Destroyer: The U-Boat Hunter (PC)
House Builder VR (Steam VR)
Legends of Amberland II: The Song of Trees (PC)
Realm Protector (Meta Quest 2/3/Pro)

Nadchodzące premiery (11-17.12):

Booze Masters: Freezing Moonshine (PC)
Choice Clash: What Would You Rather? (PlayStation 4)
Criminal Expert (Xbox One)
Everdream Valley (Xbox One, Xbox Series X|S)
House Flipper 2 (PC)
Paranoid (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Hypersomnia (PC)

Odezwał się do nas Patryk Czachurski, żeby zaprezentować swoją grę, której „kod dostał się do Assassin’s Creed”. Pracuje nad nią aż 10 lat, a pomaga mu przy tym tylko dwóch artystów. Hypersomnia jest bezpłatnym, open-source’owym, dynamicznym, sieciowym shooterem, inspirowanym takimi hiatami jak Hotline Miami i Counter-Strike. Produkcja napisana bez silnika, w czystym C++, a ciekawostką jest to, że „jeden z algorytmów napisanych dla gry został wykorzystany w Assassin’s Creedzie i dronach Skydio”. Twórcy marzy się, by Hypersomnia stała się profesjonalną grą eSportową. Premiera we wczesnym dostępie 28 grudnia tego roku.

Sunrise GP (PC)

Sylwester Osik ma duży sentyment do PRL-u i pojazdów z minionej epoki. Wpierw przygotował wyścigi Electro Ride, a w kwietniu wydał – pod szyldem Garage 5 – kolejną ścigałkę Sunrise GP. Arcade’owa rozgrywka, split screen dla 4 graczy, kreskówkowa grafika i masę wyzwań. Po premierze na Switchu w przyszłym roku gra trafi na PC.

Choice Clash: What Would You Rather? (PlayStation 4)

Gra polegająca na głosowaniu i sprawdzaniu jak zagłosowali inni. Dosłownie. Studio Source Byte przygotowało ponad 300 pytań, ma które będziecie mogli odpowiedzieć od 15 grudnia tego roku.

Party Pirates (PC)

Stawiająca na współpracę kanapowa gra kooperacyjna. Gracze wcielą się w niezdarnych piratów i mierzyć się będą z wieloma przeciwnościami losu. Twórcy z Simplicity Games nie ujawnili daty premiery.

Storage Hunter (PC)

Bazujący na różnych seriach telewizyjnych symulator licytacji porzuconych magazynów i kontenerów. Szacowanie „na oko” wartości rzeczy, potem podbijanie stawki a na koniec spieniężenie łupów. Kto zarobi więcej, wygrywa. Raccoons Studio nie podało daty premiery.

Chernobylite (Switch)

Osadzony w Prypeci survival od The Farm 51 trafi na najsłabszą dostępną na rynku najnowszej generacji konsolę. Najpierw w pierwszym półroczu 2024 r. do sprzedaży trafi wersja ultimate – zapewne na sprzęty Sony, Microsoftu i na PC, a na przełomie 2024 i 2025 roku Chernobylite wyjdzie na Switchu.

Charnobyfull (tytuł roboczy)

Kolejny tytuł w portfolio The Farm 51 osadzony w uniwersum Chernobylite. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i co ciekawe, są przy tym wykorzystane narzędzia AI. W przedstawionej na najbliższe lata strategii twórcy określili, że będzie to kolejne post-apo action RPG w otwartym świecie, czyli to co znamy z udanego Chernobylite. Studio chce kłaść większy nacisk na rozwój postaci, tryb kooperacyjny i możliwy tryb multiplayer. Premiera najwcześniej w 2025 roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S i potencjalnie Switch 2.

Wardevil (tytuł roboczy)

Następna pozycja od The Farm 51, która jest aktualnie w fazie koncepcyjnej. Będzie to gra single-coop (choć pada też stwierdzenie multiplayer), stawiająca na połączone możliwości gatunków military survival i stealth. Projekt powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Powiązane gry: