Przegląd tygodnia (3-9 października)

Za nami PGA, GIC i… sporo polskich zapowiedzi! 

Pięć Wiedźminów, kolejny Cyberpunk 2077, nowa marka w portfolio… CD Projekt Red ma na nadchodzące lata wielkie plany, choć opowiada o nich raczej oszczędnie. Ponadto krajowi autorzy pokazali kolorową platformówkę, symulator akwarysty i siódmą (!) grę o hotelarstwie.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (3-9.10):

Castle Renovator (PlayStation 4)
Kamikaze Veggies (Xbox One)
Medieval Dynasty (PlayStation 5, Xbox Series X)
Priest Simulator (wczesny dostęp – PC)
Serial Cleaners (Switch)
Stellar Monarch 2 (PC)

Nadchodzące premiery (10-16.10):

Aquarist (Switch)
Fueled Up (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Go All Out (Xbox One)
Project Wunderwaffe (PC)
WW2: Bunker Simulator (PC, PlayStation 4)
WW2 Rebuilder (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Wiedźmin, kontynuacja Cyberpunka 2077 i nowa gra

CD Projekt zdominował ten tydzień! W nadchodzących latach otrzymamy trzy „wiedźmińskie” produkcje (za jedną ma odpowiadać zespół odpowiedzialny za The Flame in the Flood), kolejną odsłonę Cyberpunka 2077 oraz nową markę. Po obszerne omówienie planów warszawiaków odsyłam do naszego newsa.

Boti (PC, PlayStation 5, Switch, Xbox Series X)

Warszawskie Purple Ray Studio przygotowuje kolorową plaformówkę, jaką ogramy bądź solo, bądź w co-opie. W Boti wcielimy się w robocika, który zbierze rozsiane po świecie gry dane, a następnie prześle je na serwer, by odebrać cyfrowe nagrody. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5, a jego premiera planowana jest na rok 2023… No, przynajmniej na pecetach. Jeśli marka chwyci – możemy liczyć na porty na Switcha i najnowszą generację konsol.

Aquarist (Switch)

Za nami zapowiedź i natychmiastowa premiera Aquarist. Na Switcha wpłynął symulator prowadzenia sklepu akwarystycznego od studia FreeMind, który pozwala nam wykonywać zlecenia klientów, a następnie inwestować w egzotyczne rośliny, nowe gatunki rybek czy umiejętności.  Grę można (na razie?) znaleźć tylko w amerykańskiej wersji eShopu.

My Hotel (PC)

Kolejna gra polegająca na odnawianiu zniszczonego obiektu i podbijaniu świata. Tym razem w branży hotelowej, która nowością wśród rodzimych bynajmniej twórców nie jest. (Dowodem Hotel Renovator, Hotel Renovation 2, Hotel Afterlife, Pets Hotel, PsyHotel Simulator i Animal Hotel Manager).

Za My Hotel odpowiadają debiutanci z ekipy BrainSwapper. Rzecz ukaże się 16 listopada tego roku.

Powiązane gry: