CD Projekt wykupił twórców The Flame in the Flood

Byli twórcy BioShocka mają pracować nad grą osadzoną w uniwersum Wiedźmina lub Cyberpunka 2077.

W marcu warszawiacy ogłosili wykup kanadyjskiego Digital Scapes, wczoraj zaś pochwalili się nabyciem 60% amerykańskiego The Molasses Flood.

Firmę założyli w 2014 uciekinierzy z upadającego Irrational Games (Bioshock) i byli autorzy cykli Guitar Hero & Rock Band. Ma ona na koncie indyczy przebój The Flame in the Flood oraz mniej popularne Drake Hollow.

Po wykupie studio zachowa autonomię; gdy zaś piszę te słowa pracuje ono nad tytułem opartym o jedną z marek CD Projektu.

„Wraz z zakończeniem procesu negocjacyjnego i podpisaniem umowy inwestycyjnej, zarząd spółki podjął czynności zmierzające do dokapitalizowania spółki CD Projekt Inc. w celu realizacji pierwszego etapu procesu nabycia The Molasses Flood”

– podała w komunikacie spółka. Adam Kiciński (prezes CD Projektu) tak skomentował przejęcie:

„Zawsze wypatrujemy zespołów, które przy projektowaniu gier kierują się sercem. The Molasses Flood podziela naszą pasję do tworzenia gier wideo. Są doświadczeni, celują w wysoką jakość swoich produktów i mają świetne rozeznanie technologiczne. Jestem przekonany, że wniosą mnóstwo talentu i determinacji do naszej Grupy”.