Przegląd tygodnia (25 – 31 października)

Co prawda liczba premier trochę się zmniejszyła, ale zapowiedzi mają się dobrze.

Najlepiej mają chyba fani VR-u, bo w minionym tygodniu na Steamie zadebiutowały dwa tytuły, a kolejny – nieco pachnący Splatoonem – został właśnie zapowiedziany. Do tego dostaliśmy anons partyzanckiej skradanki w realiach II wojny światowej, symulator mnicha o wielu talentach, piracką sieciówkę o bardzo znajomej nazwie i projekt, o którym nie wiadomo praktycznie nic.

Tradycyjnie polecam zerknąć w nasz kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Forgive me Father (PC)
Halloween Night (PC)
Lust for Darkness VR (Steam VR: HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, Windows Mixed Reality)
Shoot The Zombirds VR (Steam VR: HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, Windows Mixed Reality)
The Wolf (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

World War II: Underground (PC)

Ma to być skradanka FPP osadzona w drugowojennej Europie. W zapowiedziach twórcy obiecują, że misje będą inspirowane prawdziwymi akcjami ruchu oporu, możemy więc liczyć na zamachy, wybuchy, wykradanie tajnej dokumentacji, akcje dywersyjne i ucieczki. Data premiery na pecetach nie jest znana, ale wstępne plany obejmują także wydanie tego tytułu na konsolach. W trailerze i prasówce jako twórcy widnieją tylko ludzie z Demolish Games, natomiast na Steamie pojawia się także Glob Games Studio. Spółki traktują to pole jako notatnik, więc jak jest rzeczywiście, dowiemy się po premierze.

POW POW: Dye it up! (Steam VR: HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index)

VR-owa wersja gry w paintball, bez użycia przemocy, zapachu farby, siniaków i zadyszki. Studio PunkPirates przeniosło zabawę do opuszczonej szkoły, przystosowanej do tej popularnej rozrywki. Autorzy i autorki przygotowali klasyczny tryb battle royale, a ponadto splashmatch, capture the panties i pillow fight (tak, walka na poduszki!). POW POW: Dye it up! pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie jeszcze w tym roku.

Pirates Bay (PC)

Debiutujące Kraken Ink Studio na szerokie wody postanowiło wypłynąć łodzią o nazwie Pirates Bay. Nawiązanie do znanego serwisu z nielegalnym oprogramowaniem i treściami audio-wideo jest oczywiście przypadkowe. Jeśli lubicie pirackie klimaty i zabawę po sieci, to koniecznie sprawdźcie ten news.

Monastery Builder (PC)

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda życie mnicha w czasach średniowiecza, to studio SolidGames z grupy PlayWay zaprasza do klasztoru. W programie wycieczki znajdą się: modlitwa, praca, przestrzeganie praw i awanse w zakonnej hierarchii. Mnich będzie człowiekiem wielu profesji, bo zajmie się rolnictwem, wypiekami, ogrodnictwem, zielarstwem, tworzeniem wina i budownictwem. Data premiery nie została podana. To druga gra nad którą aktualnie pracują twórcy.

Fort Solis

Na papierze studio Fallen Leaf prezentuje się dość efektownie: zagraniczni pracownicy z doświadczeniem, angaż Rogera Clarka i Troya Bakera oraz ambicja, by „rzucić wyzwanie studiom gier AAA”… Ale na razie mamy tylko słowa i tę mikrominiaturę z zaproszenia na konferencję.

Powiązane gry: