Przegląd tygodnia (24 – 30 stycznia)

Klon Stardew Valley sąsiaduje z renowatorem farmy, a szmuglerzy z piratami. Coś dla siebie znajdą w tym tygodniu i majsterkowicze, i wielbiciele łamańców głowy.

Minione siedem dni obfitowało w debiuty; cieszy zresztą ich gatunkowa różnorodność. Zgoła odmiennie jest w zestawieniu zapowiedzi – spółki giełdowe zaanonsowały bowiem kolejną porcję symulatorów i gier o renowacji obiektów. Warto natomiast zwrócić uwagę na powrót twórcy gier logicznych, na który czekało zapewne sporo z blisko 2 milionów graczy, jacy sprawdzili jego poprzednią produkcję.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie w naszym kalendarzu polskich gier.

Premiery polskich gier:

BlitzPunch (Steam VR)
Don’t Be Afraid (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Hidden Deep (PC– wczesny dostęp)
Mech Mechanic Simulator (PlayStation 4)
S.W.A.N.: Chernobyl Unexplored (Xbox One)
Thea 2: The Shattering (Xbox One)
Void Slayer (PC)
Warsaw: Paris of the North – prototype (PC– wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Hook 2 (PC, Android, iOS)

Nasz polski specjalista od gier logicznych powraca – Maciej Targoni zapowiedział właśnie kontynuację swojego wielkiego hitu. W pierwowzór zagrało 1,9 miliona graczy, więc oczekiwania wobec Hook 2 są ogromne. A jest na co czekać.

Workshop Simulator (PlayStation 4, Switch)

Przy okazji potwierdzenia daty premiery na mocniejszych sprzętach, studio Intermarum zdradziło, kto przygotuje porty na słabsze konsole. Workshop Simulator pozwoli nam na demontaż, czyszczenie, szlifowanie czy malowanie przedmiotów, które następnie odsprzedamy z zyskiem.

Daomei Village (PC)

Studio Gameparic zapowiedziało dotychczas dziewięć gier (Bartender Simulator, Daomei Village, El Dorado: The Golden City Builder, Kaiju Commander, Lake Resort Flipper, NecroCity, Project Wunderwaffe, Raga i Shopping Mall Renovator), ale właśnie poznaliśmy dziesiątą. Mateusz twierdzi, że Daomei Village przyjemnie pachnie Stardew Valley. Jeśli dowiemy się, kiedy rzecz zadebiutuje – poświęcę jej więcej czasu i miejsca. Na ten moment zespół nie wydał bowiem absolutnie żadnego tytułu.

Farm Renovator (PC)

Co prawda Forestlight Games ma zapowiedzianych aż 12 gier, ale w jego portfolio znajdziemy też dwie wydane, a to już coś. Tym razem deveoperzy doszli do wniosku, że warto zawalczyć o rząd dusz z innym tytułem PlayWaya: Barn & Farm Renovator. W ich symulatorze renowacji farmy będzie można kupić zniszczony obiekt, doprowadzić go do stanu używalności, naprawiać maszyny, a nawet zarządzać pracami na farmie (m.in. opiekując się zwierzętami). Kiedy? Nie wiadomo. Zapewne wówczas, gdy projekt zbierze dość zapisów na wishlistach.

Food Empire (PC)

Hyper Studio oddało dwie zapowiedziane dotychczas gry spółce Gameparic, ma więc moce przerobowe, by zaanonsować kolejne. W samym styczniu dostaliśmy aż trzy takie „anonse”, a każdy dotyczył produkcji w innym gatunku. Tym razem firma przygotowała teaser strategii ekonomicznej, w której będziemy budować i zarządzać restauracyjnym imperium. Tym samym Hyper Studio pracuje równocześnie nad pięcioma tytułami: Angler’s World, Cliffsides, Food Empire, Healer & Phoenix i Police Getaway. Nie wiemy, kiedy spodziewać się któregokolwiek z nich.

The Smugglers (PC)

Po połączeniu symulatora i strategii turowej (Pest Control) ekipa EON46 zaprezentowała… mobę, w której uskutecznimy zabawę w policjantów i przemytników. Utrzymana w stylu low poly produkcja ma oferować wiele różnorodnych map, ponad 150 broni, 100 pojazdów i mnóstwo trybów zabawy. Zadebiutuje ona jeszcze w 2022 roku. Co warte podkreślenia: jest to jedyna produkcja, nad którą pracuje zespół.

Pirate’s Den Renovator (PC)

Space Boat Studios w ciągu dwóch tygodni zapowiedziało dwie gry. O symulatorze przetrwania w mieście przyszłości Dystopians już pisaliśmy, zajmijmy się więc kolejną piracką przygodą w ich portfolio. „Kolejną”, bo twórcy mają już na koncie survival Out of Reach i morskie battle royale Out of Reach: Treasure Royale.

W Pirate’s Den Renovator wcielimy się w emerytowanego pirata. Naszym zadaniem będzie odnowienie i rozbudowa portowej zatoki, a później: stworzenie morskiego imperium handlowego. Daty premiery, niestety, brak.

Powiązane gry: