Przegląd tygodnia (24-30 kwietnia)

Samochodowy drift, grecka mitologia i handel zwierzętami – dość duży rozrzut wśród zapowiedzianych gier. Podobnie było w premierach, których w minionym tygodniu mieliśmy aż 13.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (24-30.04):

CMSR (Switch)
Dino Trauma (wczesny dostęp – PC)
Forest Ranger Simulator (wczesny dostęp PC)
Kao the Kangaroo (2000 re-release) (PC)
Kao the Kangaroo: Mystery of the Volcano (PC)
Magical Drop VI (PC, Switch)
Oddyssey: Your Space, Your Way (PC)
Remote Planets (PC)
Ship Graveyard Simulator (Switch)
Skinny & Franko: Fists Of Violence (Atari VCS, PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Sweet Bakery Tycoon (Xbox One)
The Last Case of Benedict Fox (PC, Xbox One i Series X|S)
War Mongrels (PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S)

Nadchodzące premiery (1-7.05):

No Man’s Island (PC)
Showgunners (PC)
We. The Refugees: Ticket to Europe (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Japanese Drift Master (PC)

Gaming Factory postanowiło bokiem wjechać w gatunek gier samochodowych. Postawili na klimat japońskiej kultury motoryzacyjnej, której bardzo ważną częścią jest drift. Twórcy informują, że przygotowują otwarty świat z masą małych miasteczek,  ruchem ulicznym, zmienną pogodą i cyklem dnia i nocy. Drogi mają być inspirowane prawdziwymi lokalizacjami, od okolic jeziora Haikama, przez górskie przełęcze i bardziej zurbanizowane miejscówki. W JDM usłyszymy oryginalne nagrania dźwięków prawdziwych samochodów, a maniacy tuningu też najdą coś dla siebie. Data premiery nie została ujawniona.

Achilles: Legends Untold (PlayStation 4, Xbox One)

Achilles: Legend Untold 12 maja zadebiutuje na PC, więc Dark Point Games postanowiło zapowiedzieć konsolowe wersje. Przypomnę, że jest to izometryczny RPG akcji, w którym wcielimy się w bohatera wojny trojańskiej, którego Hades zwerbuje do zmierzenia się z Aresem. Po drodze ubijemy „mityczne bestie, najemników i półbogów”. Premiera na konsolach zostanie ujawniona w przyszłości.

Pet Shop Simulator (PC)

Jeśli znacie język angielski, to tytuł zdradza wszystko. Symulator prowadzenia sklepu z asortymentem dla zwierząt, choć głównie ich sprzedażą. Króliki, papugi, rybki i… to chyba wszystko, przynajmniej tak wynika z teasera. Reszta to handel pokarmem i zabawkami, czyli klasyczny sklep zoologiczny. Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: