Przegląd tygodnia (23-29 października)

Jedna nowość i trzy porty – taką liczbę zapowiedzi dostaliśmy. Do tego kolejna porcja premier, a wśród nich dwie bardzo dobrze zapowiadające się produkcje.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (23-29.10):

Beast (wczesny dostęp PC)
Car Detailing Simulator (Xbox One)
Dark Envoy (PC)
Ghostrunner 2 (PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S)
NecroCity (PC)
Postal: Brain Damaged (PlayStation 4, PlayStation 5)
Stray Souls (PC, PlayStation, Xbox)
Terminator: Resistance – Complete Edition (Xbox Series X/S)

Nadchodzące premiery (30.10-5.11):

Achilles: Legends Untold (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
One Night: Burlesque (PC, Switch)
RoboCop: Rogue City (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
True Virus (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Project Mist (PC)

Chicken Launcher, wewnętrzne studio Awaken Realms, nie odpoczywa. Po stworzeniu dwóch gier w 2022 r. i jednej w bieżącym roku ogłosili, że pracują nad kolejną. Poprzednie produkcje były kolorowe i wesołe, tym razem dostaniemy survival horror w otwartym świecie. Tajemnicza wyspa, wielkie potwory – w tym latające wieloryby, budowa bazy i systemów obronnych, tworzenie pułapek i machin oblężniczych oraz sporo walki. Jak zapewniają twórcy, gracz będzie miał pełną swobodę eksploracji i rozwoju, „żadnych wymuszonych poszukiwań, żadnego trzymania się za rękę, żadnego mówienia ci, co masz robić”. Data premiery nie została ujawniona.

Manor Lords (Xbox)

Wraz z zapowiedzią premiery na PC (26.04.2024 r. we wczesnym dostępie), wydawca ujawnił, że Manor Lords trafi także na konsolę Xbox. Grę tworzy samodzielnie Grzegorz Styczeń (ukrywa się pod nazwą Slavic Magic), co jest sporym wyczynem, gdyż ma to być średniowieczna gra strategiczna z zaawansowanym budowaniem miasta. Do tego złożona ekonomia oraz wielkoskalowe bitwy taktyczne. Nie podano daty premiery na konsoli.

Pets Hotel (konsole)

Kolejny dobrze przyjęty na PC symulator wyjdzie na konsolach. Games Incubator zapowiedziało, że ich gra o prowadzeniu hotelu dla zwierząt w przyszłym roku trafi na PlayStation (zapewne 4), Switcha i Xboksa (pewnie One). Będą psy, koty, żółwie, zwierzaki trzeba m.in. karmić, myć, głaskać, czesać, obcinać paznokcie i budować dla nich wybiegi. Wydawcą będzie Ultimate Games.

Ships Graveyard Simulator 2 (konsole)

Kolejna gra z portfolio Games Incubator dostanie wersje konsolowe. Tym razem jest to symulator złomowiska dla statków, które stworzyli razem ze studiem Hypnotic Ants. Tak jak w produkcji powyżej, przygotowywane są porty na PlayStation (pewnie PS4), Switcha i Xboksa (strzelam, że model One), a premiera ma nastąpić w 2024 roku. Wydawcą będzie Ultimate Games.

Powiązane gry: