Przegląd tygodnia (22-28 maja)

Pixel Heaven na którym było mnóstwo polskich twórców wyraźnie wpłynął na liczbę zapowiedzi. W minionym tygodniu była tylko jedna – symulator budowania miasta.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (22-28.05):

Best Forklift Operator (Switch)
Crimen – Mercenary Tales (Meta Quest 2, Pico)
Cruise Ship Manager (PC)
Drill Deal – Oil Tycoon (PlayStation 4, Xbox One)
Horror Bar VR (Meta Quest)

Nadchodzące premiery (29.05-4.06):

Aquarist (Xbox One)
Everdream Valley (PC, PlayStation 4)
Frigato: Shadows of the Caribbean (wczesny dostęp PC)
Railbound (Xbox One, Xbox Series X|S)
TailQuest Defense (PC)
Tower of Chaos (wczesny dostęp PC)
Urban Flow (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Dubai Simulator (PC)

Kto by nie chciał mieć domu w Dubaju. Rękę do marzycieli wyciągają studia Creativity AR i Mobilway, które zapowiedziały symulator budowania pełnego przepychu miasta w sercu Bliskiego Wschodu. Według obietnic twórców, gracze będą mieli szeroki wybór możliwości i planowania. Od „zwykłych” osiedli mieszkaniowych, ulic, dzielnic przemysłowych, po wielkie drapacze chmur i luksusowe kurorty. By miasto tętniło życiem, będzie też trzeba zadbać o mieszkańców. W tym pomogą zabytki, instytucje kulturalne czy areny sportowe, ale też rzeczy bardziej przyziemne, jak transport publiczny, opieka medyczna czy edukacja. Trudne decyzje, klęski żywiołowe, urbanistyczne problemy – z tym mierzyć się będą przyszli zarządcy metropolii. Data premiery Dubai Simulator nie została ujawniona.

Powiązane gry: