Przegląd tygodnia (21 – 27 marca)

Zobaczyliśmy gry na motywach książek Andrzeja Sapkowskiego i Olgi Tokarczuk, kolejną polską odpowiedź na Overcooked oraz miks soulslike’a, roguelite’a i looter shootera.

Wyczekiwany przez dziesiątki milionów fanów sequel (?) Wiedźmina powstaje… ale to na razie wszystko, co o nim wiemy. Ponadto w minionym tygodniu opublikowaliśmy (jako pierwsi na świecie!) zapowiedź Ibru, a więc RPG-a, w którego powstanie zaangażowała się Olga Tokarczuk. Dwa inne tytuły szukają finansowania na portalach crowdfundingowych, a w kolejce po waszą uwagę czekają eklektyczny shooter, arcade’owe gotowanie i oldskulowy dungeon crawler.

A co nas czeka w nadchodzącym czasie? Tradycyjnie zapraszam do naszego kalendarza premier polskich gier.

Premiery polskich gier:

Animal Shelter (PC)
Dieselpunk Wars (PlayStation 4, Xbox One)
Mr. Prepper (PlayStation 4)
Tainted Grail: Conquest (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

The Witcher

Jeśli mam wybrać studio, które w minionym tygodniu „wygrało internety”, to wybór jest tylko jeden. CD Projekt zapowiedział nową grę w świecie Wiedźmina i ogłosiło, że porzuca własny silnik (na rzecz Unreal Engine 5).

Ibru

Studio Sundog zapowiedziało Ibru, pierwszoosobowego RPG-a, którego współscenarzystką ma być nasza noblistka, Olga Tokarczuk. Wiele interesujących szczegółów na temat projektu przeczytacie w naszym materiale.

Saghala: Heroes of the Last World (PC)

KovalGames miksuje przygodówkię strategię i karciankę. Studio wystartowało ze zbiórką na Indiegogo… ale raczej nie zakończy się ona spektakularnym sukcesem. Wczesnodostępny build zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Alterborn (PC, PS5, XSX)

Iron Lung zaprezentowało pierwszy teaser trzecioosobowego shootera z elementami survivalu. Jako jeden z ostatnich ocalałych wylądujemy w pozbawionym reguł świecie, starając się odnaleźć serce klątwy, która chce rzeczony świat zniszczyć. Twórcy rzucili na razie kilkoma ogólnikami (chcą czerpać z soulslike’ów, roguelite’ów i looter shooterów), acz na konkrety jeszcze poczekamy. Premiera (na pecetach, PlayStation 5 i Xbox Series X|S) powinna się odbyć w III kwartale 2023.

Let’s Cook Together 2 (PC)

Kontynuacja kulinarnej zręcznościówki czerpiącej garściami z serii Overcooked. Również ona ma kusić kooperacją (do czterech osób), możliwością przygotowywania różnorodnych dań na wszystkich kontynentach, czy kilkoma trybami zabawy. Yellow Dot obiecuje, że we wczesnodostępnej wersji rozsmakujemy się w trzecim kwartale tego roku.

Into The Dark (PC)

Dostaniemy dungeon crawlera w starym stylu. W programie wycieczki znalazły się: 16-poziomowa kampania, generator losowych lochów, a nawet edytor. Twórca (Esenthel) obiecuje wielu bohaterów, setki unikalnych potworów oraz mnóstwo technik walki. By jednak dopiąć wszystko na ostatni guzik, potrzebuje pieniędzy, uruchomił więc kampanię na Kickstarterze, której celem jest zebranie 1500 dolarów nowozelandzkich (około 4,5 tys. zł). Into The Dark ukaże się ponoć w połowie roku.

Haunted House Renovator (PC, PS4, Switch, XO)

Image Power pokazało swoją jedenastą (!) grę (nad tyloma rzekomo pracuje, żadna nie miała jeszcze premiery). Tym razem projektanci chcą nas zabrać do nawiedzonego domu, który odnowimy w 2023. W międzyczasie nasi czołowie pracusie zajmą się Yacht Mechanic Simulatorem, Ambulance Simulatorem, Archer: The Witch’s Wrath, Creature Lab, Cruise Ship Managerem, Eco Warrior Simulatorem, Gaming Constructor Simulatorem, Medieval Archery Simulatorem, Offroad Mechanic Simulatorem i Postapo Mechanic Simulatorem.

Dotychczas studio wyprodukowało Dieselpunk Wars (w ubiegłym tygodniu zadebiutowała wersja na PS4 i XBO, edycja na Switcha pojawi się jutro). Dodajmy, że Creature Lab i Offroad Mechanic Simulator znajdują się ponoć w „zaawansowanym stadium” produkcji (dowodem mają być dema).

Powiązane gry: