Przegląd tygodnia (2-8 października)

Miniony tydzień to aż 7 bardzo różnorodnych zapowiedzi, w tym dwa odkrycia prosto z targów PGA. Na dokładkę całe mnóstwo premier, m.in. wyczekiwane Lords of the Fallen, Thief Simulator 2 czy Front Mission 2: Remake.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (2-8.10):

Anthology of Fear (Xbox One)
Bang-On Balls: Chronicles (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Freaky Trip (PC, Switch)
Front Mission 2: Remake (Switch)
Learn Words – Use Syllables (Switch)
Thief Simulator 2 (PC)

Nadchodzące premiery (9-15.10):

Builder Simulator (PlayStation 4, Xbox One)
Lost Recall (PC)
Lords of the Fallen (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Tribe: Primitive Builder (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Telegraphist 1920: Beats of War (PC)

Moje pierwsze odkrycie podczas targów PGA – Telegrafista 1920: Pieśni Wojny. Jest to narracyjno-rytmiczna gra od studia Cubepotato Games, w której wcielamy się w telegrafistę podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Jak wiemy z lekcji historii, było to decydujące starcie podczas wojny polsko-bolszewickiej. Gracz, jako radiotelegrafista, nie tylko będzie przekazywał rozkazy między dowództwem a żołnierzami, ale także zagłuszał wrogie sygnały czy łamał sowieckie kody. Premiera w grudniu tego roku.

Lost Recall (PC)

Studio Combo Gravity poinformowało nas, że pracuje nad grą logiczną z elementami opartymi na umiejętnościach. Wszystko oparte jest na unikalnych zdolnościach robotów, rozwiązywaniu zagadek i poznawaniu nowych mechanik. Tu liczy się nie tylko intelekt, ale też zwinność. Lost Recall będzie mięć premierę już teraz, 13 października.

W.A.N.D. Project (PC)

Ekipa The Knights of Unity wrzuca graczy do Tokio, gdzie toczy się walka z wielkimi falami wrogów. W tym bullet-hellu wymieszanym z gatunkiem roguelike wcielimy się w czarownicę, która używając potężnej magii rzuca wyzwanie tysiącom demonów. Premiera w 2024 roku.

Mr. Nomad (PC)

Twórcy Mr. Prepper zaprezentowali kolejną swoją grę z gatunku survival. Ponownie chodzi o budowę i obronę bazy, ale tym razem akcję przeniesiono z 2D do 3D. Cała zabawa polega na ustawieniu kampera i rozbudowę podziemi w postapokaliptycznym świecie, produkcję niezbędnych przedmiotów i walkę z falami nacierających zombie. Do tego rozkładanie pułapek, wyprawy po zasoby, eksploracja i rozwój, czyli wiele cech wyciągniętych ze wspomnianego Mr. Preppera. Nowa gra studia Rejected Games nie ma jeszcze daty premiery.

The Dream Office (PC)

Mało wam gier o sprzątaniu, budowaniu i zarządzaniu przestrzenią? Nesalis Games zachęca do wcielenia się w przedsiębiorcę do przekształcania lokali komercyjnych. Brzmi zachęcająco, a sprowadza się to do renowacji pomieszczeń, sprzątania, wyposażania i finalnie wynajmu za jak najlepszą cenę. Data premiery nie została ujawniona.

Storybook of Tactics (PC)

Po grze akcji i auto battlerze w stylu rogue-lite, studio Laughing Fox Games zapowiedziało strategię…z elementami auto battlera. Kolorowy świat, nieustająca walka z falami przeciwników, ulepszanie jednostek oraz zdobywanie nowych mocy i potężnych przedmiotów. Premiera w ostatnim kwartale tego roku.

Truthen’s Adventures (PC, Switch)

Moje drugie odkrycie z targów PGA. Twórca nie wymyślił jeszcze nazwy dla studia, ale wiemy, że gra będzie reprezentantem gatunku action adventure. Czarnoksiężnika Tabaza dopadły złe siły, przez co zagrożony jest kontrolowany przez niego magiczny świat. Gracze wcielą się w Truthena, bohatera mającego uratować pięć krain przed mocą ciemności i uwolnić swoich przyjaciół. Twórca zapowiada świat pełen skarbów, dużo niebezpieczeństw i walki, starcia z bossami, mini gry i mnóstwo kolorowej zabawy. Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: