Przegląd tygodnia (19-25 września)

Lekko psychodeliczny point&click, zabawa w alchemika, pływanie statkami i wojna. Takie zapowiedzi poznaliśmy w minionym tygodniu.

Dwie z czterech ogłoszonych tytułów ma słowo „simulator” w tytule, a kolejna powinna go mieć. Znaczenie ciekawiej jest w premierach, bo po raz kolejny mamy ich wysyp, niezależnie od platformy. Osobiście polecam Midnight Fight Express i Serial Cleaners – obie już skończyłem. W nadchodzącym tygodniu będą premiery trzech gier, dwóch konsolowych portów i „prawdziwej” nowości.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (19-25.09):

Car Mechanic Pinball (Switch)
Electrician Simulator (PC)
Flashout 3 (PC)
Midnight Fight Express (Switch)
Serial Cleaners (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Tales of Tomorrow: Experiment (PC)
The House of the Dead: Remake (Xbox Series X|S)
Train Life: A Railway Simulator (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S)

Nadchodzące premiery (26.09-2.10):

Crossroads Inn: A Fantasy Tavern Sim (Switch)
Destroyer: The U-Boat Hunter (PC)
Weedcraft Inc. (PlayStation 4, Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Magnus Positive Phototaxis (PC)

Trzecia odsłona tej serii to kontynuacja wędrówki bohatera, który szuka nadawcy tajemniczej wiadomości z części pierwszej – Magnus Failure. Najnowsza to wielogatunkowy miks, od przygodówki, przez point&click, po HOPĘ. Studio Sons of Welder poinformowało, że w Magnus Positive Phototaxis zagramy 20 lutego 2023 roku.

Alchemist: The Potion Monger (PC, konsole)

Po wydaniu w 2020 r. gry Alchemist Simulator o wiadomej tematyce, ekipa Art Games Studio dalej trzyma się alchemicznej tematyki. Alchemist: The Potion Monger ma być połączeniem gry puzzle i RPG. Tworzenie własnego laboratorium, pozyskiwanie składników do tajemniczych mikstur i dbanie o relacje z mieszkańcami. Premiera w 2023 roku na PC, a później na bliżej nieokreślone konsole.

Ships Simulator 2024 (PC)

Jeśli ta gra będzie tak rozbudowana, jak na teaserze, to miłośnicy pływania i zarządzania statkami będą zadowoleni. To nie pierwsza produkcja duetu ekip Creativity AR i Mobilway, bo pół roku temu ogłosili prace nad Public Transport Simulator. Premiera Ships Simulator 2024 planowana jest dokładnie na dzień 16 maja 2024.

World War Battle Simulator (PC)

Studio Yeyuna, znane z tego, że zapowiedziało 5 gier a nie wydało żadnej, zrobiło to ponownie. Tym razem na kupionych gotowych assetach zaprezentowano wojenną strategię. Aktualnie twórcy mogą pochwalić się równoczesną pracą nad takimi tytułami jak: Chinese Empire, Jurassic Architect, Sneakers Custom Simulator, The Sabotage i World War Battle Simulator.

Powiązane gry: