Przegląd tygodnia (18 – 24 października)

Kózka skacze po platformach, architekci budują śródziemnomorskie miasta, koty eksplorują greckie mity, a elektryka prąd nie tyka.

Obrodziło! W podsumowaniu tygodnia znajdziecie osiem zapowiedzi i aż trzynaście premier – z czego zdecydowana większość ukazała się na pecetach. Wśród prezentowanych po raz pierwszy gier najwięcej mamy symulatorów – bo aż cztery – ale na liście jest też city bulider, platformówka, czy strategia czasu rzeczywistego.

Tradycyjnie polecamy zerknąć w nasz kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Against the Storm (PC)
Aquarium Designer (PC)
Carrion (PS4)
Chef’s Tail (PC)
Demolish & Build VR (Steam VR – Oculus Rift, Valve Index, Windows Mixed Reality)
Dying Light (Switch)
Farming Life (PC)
Goat’s Tale (PC)
Jars (PC, Switch)
Rayze (PC)
Speed Mazing (PC)
Viro Move (Steam VR – HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, Windows Mixed Reality)
War Mongrels (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Goat’s Tale (PC)

FoxSox Games niemal jednocześnie zapowiedziało grę i wydało ją we wczesnym dostępie. Ich Goat’s Tale jest platformówką dla graczy, którzy mają ogromne pokłady cierpliwości i są na tyle zdeterminowani, by trudne fragmenty powtarzać w nieskończoność, o czym informowaliśmy zresztą kilka dni temu.

Electrician Simulator (PC)

Zapowiadany tytuł miało tworzyć studio DueKing, ale ostatecznie pracuje nad nim Take IT Studio. Symulator elektryka to kolejny pomysł spółki Gaming Factory na podbój giełdy, zresztą swoje plany na przyszłość przedstawiała ona tydzień temu. Data premiery nie została ujawniona, za to w listopadzie ukaże się darmowy prolog.

Stinky Company Simulator (PC)

Odbiorcy nowej produkcji Glob Games Studio będą odpowiadać za utrzymanie porządku na ulicach miasta. Prowadząc firmę zajmującą się zbiórką i utylizacją odpadów, zarobimy pieniądze, które następnie przeznaczymy na jej rozwój – choćby kupno nowych narzędzi czy pojazdów – jednak na drodze ku czystości stanie nieprzyjazna konkurencja. Tytuł ma zadebiutować na przełomie 2022 i 2023 roku, wstępnie planowane są także wersje na wszystkie dostępne konsole. To siódma gra nad którą aktualnie pracuje warszawski zespół.

Cliffsides (PC)

Twórcy z Hyper Studio tytułują Cliffsides „symulatorem”, ale trailer prezentuje klasycznego city buildera, w jakim zajmiemy się budową i zarządzaniem miasteczka w śródziemnomorskiej scenerii. Data premiery nie została ujawniona. To trzecia produkcja, którą aktualnie zajmuje się to studio.

https://www.youtube.com/watch?v=N4RwVeldvk0

Packing House (PC)

Kolejny symulator w zestawieniu. W Packing House od SmartLife i Roman Studio zajmiemy się… głównie pakowaniem, choć prowadzenie sklepu internetowego polega nie tylko na zaklejaniu pudeł. Skupimy więc towary z hurtowni (po stosownie niższych cenach) i sprzedamy je z zyskiem, zwiększymy asortyment, wynajdziemy nowe możliwości wysyłki i zadbamy o terminowe dostawy do klientów. Gra była prezentowana na targach PGA, a jej premiera ma nastąpić w ostatnim kwartale tego roku.

Chef’s Tail (Xbox One)

Są koty, jest spora grupa docelowa. Spółka Art Games Studio wydała w czerwcu Chef’s Tail, które kusiło możliwościami ugotowania posiłku i wyprawienia się do krainy umarłych oraz obfitym czerpaniem z greckich mitów. Dotychczas tytuł ukazał się na pecetach i Switchu, wkrótce trafi także na Xboksa One.

Call For Backup (PC)

Kto był na PGA ten pewnie widział najnowszą zapowiedź studia Serious Sim – strategię czasu rzeczywistego Call For Backup. Fabularny twist polega na tym, że w alternatywnej rzeczywistości III Rzesza przegrała II wojnę światową nim ta na dobre się zaczęła, pokonana przez Polaków. W tym czasie Ameryka przemieniła się w faszystowską dyktaturę, Rasputin przetrwał zamach na swoje życie, a nuklearny atak niemal zakończył życie na Ziemi.

Top-downowy shooter trafi do wczesnego dostępu w przyszłym roku, to trzecia produkcja, która powstaje w studiu. Problem w tym, że ich Radio Commander VR miał pojawić się w pierwszym kwartale tego roku – tak przynajmniej sugeruje karta na Steamie – a wciąż nie został wydany.

Train Mechanic Simulator 2022 (PC)

Kontynuacja przygód mechanika lokomotyw i pociągów (pierwowzór cztery lata temu stworzyło Si7 Studio). Gra otrzymała mieszane recenzje na Steamie (65% „pozytywów” z 576 opinii ogółem), mimo to w przyszłym roku – sugeruje tytuł – otrzymamy część kolejną.

Za stworzenie Train Mechanic Simulator 2022 odpowiada studio Atomic Jelly. Tylko przypomnę, że jeszcze w tym roku mamy otrzymać Train Mechanic Simulator VR od studia VRFabric, a w limbo wiszą konsolowe porty pierwowzoru, które miało przygotować SimFabric.

Powiązane gry: