Przegląd tygodnia (17 – 23 stycznia)

Trzy premiery, tyle samo zapowiedzi. 

Te „trzy premiery” trzeba wziąć w cudzysłów, bo Dark Minute: Kira’s Adventure i Goat’s Tale opuściły wczesny dostęp na Steamie, a Scrapnaut jest portem pecetowej gry, która teraz trafiła na Nintendo Switcha.

Za to zapowiedzi są w stu procentach nowe. Dziś w menu: dobrze wyglądający karciano-rogalikowy Talespinner oraz kolejne gry od krajowych spółek. Healer & Phoenix to piąta aktualnie produkowana gra od Hyper Studio, a Ancient Islands jest dziesiątym tytułem, nad którym pracuje Art Games Studio.

Jeśli nada Wam mało, to zapraszam do naszego kalendarza polskich gier.

Premiery polskich gier:

Dark Minute: Kira’s Adventure (PC – wyjście z wczesnego dostępu)
Goat’s Tale (PC – wyjście z wczesnego dostępu)
Scrapnaut (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Talespinner (PC)

Flash Cat Games zaprezentowało swoją karciano-rogalikową produkcję Talespinner. W świecie japońskiej mitologii gracz wciela się w tajemniczego gawędziarza, którego odwiedzają dziwaczne demony i bogowie. Rzecz nie ma jeszcze trailera, ale na Steamie znajdziecie więcej obrazków i treści. Premiera w czwartym kwartale tego roku.

Healer & Phoenix (PC)

Spółka Hyper Studio stara się utrzymać średnią: jedna zapowiedź na miesiąc – od października zaanonsowała już cztery gry! Najnowszą jest wizualna nowelka Healer & Phoenix (na Steamie widnieje jako Healer&Phoenix, a na ich kanale YT jako H&P) osadzona w inspirowanym kulturą latynoską świecie fantasy. Daty premiery nie podano. Hyper Studio pracuje równocześnie nad pięcioma tytułami: Angler’s World, Cliffsides, Healer & Phoenix, Police Getaway i Shopping Mall Renovator.

Ancient Islands (PC)

Duet Art Games Studio i Avernus Software zapowiedział oldskulowy tower defense z elementami ekonomicznymi. W grze znajdziemy m.in. drzewka umiejętności, handel zasobami, budowanie wioski i możliwość ustalania indywidualnej taktyki dla każdej wieży. Tytuł ma mieć premierę w tym roku. To dziesiąta produkcja nad którą aktualnie pracuje Art Games Studio, pozostałe to: 8874, Apollo 3000: Wild Space, Climber: Sky is the Limit, Invirium, Junk, Let’s HoBBee, Moscow Rush, RC Service Simulator i The Worst Day Ever.

Powiązane gry: