Przegląd tygodnia (17-23 kwietnia)

W minionym tygodniu otrzymaliśmy zapowiedzi hybrydy FPS-a i rougelite oraz dwóch symulatorów, za to takiej liczby premier nie było od dawna.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (17-23.04):

Animal Shelter Simulator (Switch)
Jump Challenge! (Switch)
Pets Hotel (PC)
Medieval Dynasty (PlayStation 4, Xbox One)
Principle of Karma (wczesny dostęp PC)
Road Builder (Switch)
Sunrise GP (Switch)

Nadchodzące premiery (24-30.04):

Aquarist (Xbox One)
Car Mechanic Simulator Racing (Switch)
Forest Ranger Simulator (wczesny dostęp PC)
Kao the Kangaroo (2000 re-release) (PC)
Kao the Kangaroo: Mystery of the Volcano (PC)
Magical Drop VI (PC, Switch)
Oddyssey: Your Space, Your Way (PC)
Ship Graveyard Simulator (Switch)
Skinny & Franko: Fists Of Violence (Atari VCS, PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Sweet Bakery Tycoon (Xbox One)
The Last Case of Benedict Fox (PC, Xbox One i Series X|S)
War Mongrels (PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

Unbroken (PC)

Twórcy oryginalnych i specyficznych graficznie gier z MGP Studios mają pełne ręce roboty. A w zasadzie Michael Neugarten, który w dostarczył już kilka ciekawych tytułów. Aktualnie przygotowuje konsolowe porty Project Downfall, który w grudniu 2022 roku trafił na PC, a w międzyczasie zapowiedział nową grę. Unbroken to przygodowa gra akcji, hybryda FPS-a z elementami RPG i rougelite. Jak określił twórca, to krótkie dark-fantasy-bloodborne, ale z dużą dawką regrywalności, z przenoszeniem zdobyczy na kolejne podejścia by łatwiej było osiągnąć następne cele. Premiera w czwartym kwartale tego roku.

Rich Dad Simulator (PC)

Tytuł może wprowadzić w błąd, bo będzie to symulator prowadzenia i zarządzania sieci sklepów. Od małego sklepiku po największy biznes handlowy w mieście. Twórcy ze studia G-DEVS.com zapowiadają, że gracz będzie musiał zająć się dosłownie wszystkim. Dostawami, ekspozycją towarów, zamówieniami, urządzaniem sklepów, zatrudnianiem personelu, zarządzaniem finansami, uczestnictwem w lokalnych wydarzeniach i szukaniem nowych lokalizacji dla swojej sieci. Premiera zapowiedziana jest na czwarty kwartał tego roku.

Junkyard Simulator (PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S)

Symulator prowadzenia złomowiska zmierza na konsole. Studio Rebelia Games w październiku 2021 roku wydało Junkyard Simulator na PC i do dziś gra jest dostępna we wczesnym dostępie. Portem na konsole ma się zająć doświadczony zespół Console Labs. W komunikacie wymieniono aktualną i poprzednią generację sprzętów PlayStation i Xbox, ale nie doprecyzowano, czy mocniejsze konsole dostaną dedykowane, ulepszone wersje tego tytułu.

Powiązane gry: