Przegląd tygodnia (15-21 stycznia)

Z zapowiedzi wynika, że będziemy wspinać się na K2, strzelać do robotycznych przeciwników, walczyć z pogodą i zdobywać kosmos. Jeśli chodzi o premiery, to jeśli nie mieliście w co grać, to już macie, niezależnie od sprzętu.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (15-21.01):

Arena Renovation (PC)
Bulletstorm VR (PlayStation VR2, Meta Quest, Steam VR)
Cafe Owner Simulator (PlayStation 4)
Car Mechanic Simulator (PlayStation VR2)
Easy Dice for RPG/Tabletop (Switch)
Food Truck Simulator (Xbox One)
House Builder (PC)

Once upon a Dungeon II (wczesny dostęp PC)
Toy Trains (PlayStation VR2, Meta Quest, Steam VR)
Until The Last Bullet (PC)

Nadchodzące premiery (22-28.01):

Climber: Sky is the Limit (Xbox One)
Hunt Together (Meta Quest)
RIN: The Last Child (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

K2: Digital Edition (PC)

Devon Games pracuje nad cyfrową wersją znanej planszówki K2. Zasady są proste: wspiąć się na drugi co do wysokości szczyt Ziemi. Na graczy czekają trudne do podjęcia decyzje, m.in. obserwacja pogody i wybranie idealnego momentu na atak szczytowy, co może być kluczem do zwycięstwa. K2 to strategiczna karcianka turowa, która była konsultowana z polskimi zdobywcami tego ośmiotysięcznika. Premiera jeszcze w tym roku.

Flooded (PlayStation, Xbox)

Bardzo dobrze przyjęty odwrócony city-builder stworzony przez Tymoteusza Piaska (aka Artificial Disasters), trafi na kolejne konsole. We Flooded poziom wody – najprawdopodobniej wskutek globalnego ocieplenia – cały czas gwałtownie się podnosi. Naszym zadaniem jest wydobycie z wysepki maksymalnej liczby surowców i ucieczka w stronę kolejnego lądu. Port najprawdopodobniej przygotowuje studio Storm Trident.

HARM Weather Warfare (PC)

„To skomplikowane” idealnie opisuje zamieszane wokół tej gry. W 2021 r. Arts Alliance zapowiedziało grę Aurora: Weather Warfare. Potem spółka wraz z Forestlight Games stworzyła Aurora Studio, które przejęło ten projekt. Po latach oddali go, a sami zapowiedzieli teraz HARM Weather Warfare. Najnowsza produkcja jest survivalem, z polowaniem na zwierzęta, walką z wrogami, ale przede wszystkim chodzi o przetrwanie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Premiera jeszcze w tym roku.

Archery RED (Steam VR)

Simplicity Games zapowiedziało grę VR, która zamieni nas w łucznika przemierzającego sterylny, futurystyczny świat misji strzeleckich. Robin Hood przyszłości będzie walczył z robo-przeciwnikami w trybie kampanii lub podejmował wyzwanie w trybie endless. Data premiery nie została ujawniona.

Moonshot (PC)

Najnowsza zapowiedź BeardedBrothers.games łączy survival z tycoonem, w którym trwa wyścig o kolonizację kosmosu w 2027 roku. Crafting, budowanie rakiet i spacery po Księżycu. Wszystko w 2025 roku. Studio w międzyczasie tworzy dwie inne gry: Be the Ruler: Britannia i Underground Garage.

Powiązane gry: