Przegląd tygodnia (15-21 luty)

Polska branża jak sinusoida. W jednym tygodniu zalew zapowiedzi, w kolejnym dość skromnie – jak na nasze możliwości. W sumie możliwości polskiej giełdy, bo to spółki brylują w liczbie produkowanych teaserów do gier, które nawet nie wiadomo czy powstaną.

Dopiero co informowałem o zapowiedzi aż 13 gier (w tym 11 nowych), więc mijający tydzień był dość spokojny. „Tylko” cztery tytuły, w tym oczywiście trzy od giełdowych spółek. Jest jednak szansa, że większość z nich faktycznie powstanie. Jedna na pewno, bo to port z PC na Switcha. Polecam też zajrzeć na naszego przepastnego kalendarza premier, bo nadchodzących polskich gier jest bez liku.

EarthX: Musk Industries (PC)

Ciekawa sprawa, bo jest to kontynuacja kosmicznego symulatora-strategii EarthX, który… jest jeszcze we wczesnym dostępie. Na Steamie zbiera bardzo pozytywne recenzje (92% z 240), twórcy zapowiedzieli też port na Switcha, a tymczasem pojawia się zajawka dwójki. Ale plan mają jasny: jak dobrze pójdzie, to w trzecim kwartale wyjdą z wczesnego dostępu i będą pracować nad rozbudowaną kontynuacją – EarthX: Musk Industries. Słowo „Musk” brzmi znajomo? I dobrze, bo tym razem pojawi się także przemysł motoryzacyjny. Rakiety też będą, ale twórcy jeszcze bardziej skupią się na zarządzaniu firmą. A poniższy teaser jest z jedynki, bo żadnych materiałów z kontynuacji jeszcze nie ma.

Bang-On Balls: Chronicles (PC)

Studio Exit Plan Games zapowiedziało platformówkę 3D – Bang-On Balls: Chronicles w klimatach znanych z countryball. Jak zapowiedzieli twórcy, jest inspirowana najlepszymi produkcjami z tego gatunku, a dokładniej „włoskich hydraulików, niebieskiego jeża i niedźwiedzia z ptakiem w plecaku”. Mocne słowa jak na grę, która 3 marca wturla się do wczesnego dostępu na Steamie.

Barn Finders (Switch)

Jak to w polskiej branży bywa, jak wyszło na PC, musi trafić na Switcha. I mam na myśli wyszło = zebrało dobre oceny, bo 84% pozytywów z 2140 recenzji to całkiem przyzwoity wynik. Steam Spy szacuje, że grę posiada około 146 000 graczy. Port symulatora lombardu studia Duality Games przygotuje MD Games.

Wheeled Warriors: Ultimate Destruction (PC)

– Nie bądź wredny, nie czepiaj się, opisz co widzisz – tak sobie powtarzam. Ale widzę symulator, udający gameplay teaser na Steamie i spółkę giełdową, to automatycznie podchodzę z dużą rezerwą. Wheeled Warriors: Ultimate Destruction zapowiedziane jest jako wyścigi samochodowe w postapokaliptycznym świecie, gdzie zwycięża może nie najszybszy, a najlepiej uzbrojony. Kupowanie osłon, uzbrojenia, testowanie sprzętu i finalnie walka na torze. Jak się uzbiera spora wishlista na Steamie, to może gra kiedyś powstanie.