Przegląd tygodnia (14-20 sierpnia)

Nowa gra od twórcy humorystycznych produkcji, prawdziwy indyk tworzony po godzinach i nowa edycja bullet hella z bohaterami kreskówki Happy Tree Friends.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (14-20.08):

Cat’s Cosmic Atlas (PC, Switch)
Gord (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Green Hell VR (PlayStation VR2)
Ship Graveyard Simulator 2 (PC)

Nadchodzące premiery (21-27.08):

Chicken Journey (PC)
Fort Solis (PC, PlayStation 5)

Zapowiedzi polskich gier:

Just Crow Things (PC, PlayStation, Switch, Xbox)

Od wydania przez niezależne studio Unbound Creations świetnej gry Rain on Your Parade (z Jakubem Kasztalskim na czele), trwają prace nad kolejną humorystyczną produkcją Leaf Blower Man. Tymczasem w minionym tygodniu zapowiedzieli tytuł Just Crow Things, gdzie wcielając się w kruka będziemy fajdać na ludzi, kraść błyskotki i wykonywać zlecenia dla innych zwierząt, by stać się najfajniejszym ptakiem w mieście. Oczywiście tona humoru gwarantowana, co niejako staje się znakiem firmowym tego studia. Premiera prawdopodobnie w roku 2024.

 

Castaway Coalition (PC)

Twórca ukrywający się pod nazwą MehowLipa szukał rozgłosu na Wykopie, więc wypadałoby przedstawić światu jego grę. Castaway Coalition ma być survivalem z „immersyjnymi NPC”, gdzie gracz będzie próbował przetrwać na wyspie poprzez zbieranie zasobów, tworzenie narzędzi, uprawę ziemi, budowanie społeczności i zaspokajanie potrzeb ludzkich. Produkcja tworzona jest po godzinach, więc daty premiery na razie nie znamy.

The Crackpet Show: Happy Tree Friends Edition (PC, wszystkie konsole)

Vixa Games rozwija swoją grę The Crackpet Show i zapowiada jej nową edycję. W niej gościnnie wystąpią bohaterowie bardzo znanej i brutalnej kreskówki Happy Tree Friends. Przypomnijmy, że jest to produkcja typu bullet hell, utrzymana w konwencji brutalnego reality show. The Crackpet Show: Happy Tree Friends Edition trafi na PC i konsole już 27 września.

Powiązane gry: