Przegląd tygodnia (13-19 marca)

Dmuchawa, włócznia lub klucz dynamometryczny w dłoń.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (13-19.03):

Anthology of Fear (PC)
Blocky Farm (Switch)
Flame Keeper (PC – wczesny dostęp, Switch)
The Treflik Family (Switch)

Nadchodzące premiery (20-26.03):

Flashout 3 (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Leaf Blower Man (PC)

Mieszkający w Seattle Polak Jakub Kasztalski zapowiedział swoją kolejną, pełną humoru grę. Po bardzo udanym Rain on Your Parade o wrednej chmurce, przyszedł czas na kolejną produkcję o irytowaniu ludzi. W końcu bezsensowne rozdmuchiwanie liści o 6 rano w niedzielę chyba może zdenerwować sąsiadów. Leaf Blower Man to zręcznościowa gra akcji wypełniona absurdami i czarnym humorem, czyli wszystkim tym, co porwało graczy w Rain on Your Parade. Prócz kampanii będzie m.in. tryb hordy, gdzie gracze zmierzą się z coraz większą liczbą „bojowo nastawionych liści”. Premiera na PC jeszcze w tytm roku.

Medieval Dynasty (PlayStation 4, Xbox One)

Gigantyczny hit Render Cube niespodziewanie trafi też na poprzednią generację konsol. Siedmiocyfrowy zbyt na PC, premiera na PlayStation 5 i Xbox Series X, a im wciąż mało. Decyzja nie dziwi, w końcu na Steamie Medieval Dynasty ma bardzo pozytywne recenzje: 90% z ponad 24 tysięcy, a twórcy doszli do wniosku, że są w stanie przygotować działającą wersję na PlayStation 4 i Xboksa One. Średniowieczny survival RPG, w przypadku pozytywnego przejścia procesu certyfikacji, trafi do graczy w drugim kwartale tego roku.

Offroad Mechanic Simulator (PlayStation, Switch, Xbox)

Historia tej gry sięga 2020 roku i jest to kolejny przedstawiciel symulatorów mechaników samochodowych. Tym razem gracze zajmą się pojazdami terenowymi, wprowadzą niezbędne zmiany i wypróbują pojazdy w trudnych warunkach drogowych. Produkcja ekip Image Power i GameFormatic w drugim kwartale tego roku wyjdzie na PC, a w późniejszym terminie na zapowiedziane właśnie konsole.

Powiązane gry: