Przegląd tygodnia (14 – 20 marca)

Wracamy na Dziki Zachód, wczytujemy się w legendy arturiańskie, wsiadamy do busa i uczymy złodzieja parkouru.

Strategiczny Hard West jednak doczeka się sequela, Tainted Grail: Conquest wjeżdża na konsole, domniemani eksperci od cyfrowej zbrodni zapowiadają kolejny projekt. W naszym cotygodniowym przeglądzie nie brakuje też, rzecz jasna, symulatorów.

A co nas czeka w nadchodzącym czasie? Tradycyjnie zapraszam do naszego kalendarza polskich gier.

Premiery polskich gier:

Perseverance: Part 2 (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Hard West 2 (PC)

O kontynuacji udanej turowej strategii Hard West słyszeliśmy blisko trzy lata temu. A choć pomału podejrzewaliśmy, że projekt został odstrzelony – właśnie poznaliśmy masę szczegółów. Za tytuł ma odpowiadać Ice Code Games (Re-Legion), które planuje wprowadzić na Dziki Zachód elementy nadprzyrodzone. Premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Tainted Grail: Conquest (Xbox One)

Niespodziewana zapowiedź od Awaken Realms Digital. Xboksowy port RPG-a zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu.

Public Transport Simulator (PC)

Nowy symulator w portfolio wydawniczym PlayWay’a traktuje o transporcie publicznym. Szykujcie się na remonty, naprawy, wyposażanie i użytkowanie, a do tego: zatrudnianie pracowników – jeśli zresztą graliście w jakiekolwiek symulatory czy „renowatory”, doskonale wiecie, czego się spodziewać. Za grę odpowiadają studia Creativity AR i MobilWay.

Venice Master (PC)

SolidGames zapowiedziało grę o budowaniu Wenecji. Twórcy idą szeroko, nie będziemy „po prostu” stawiać budynków – wcześniej trzeba nam bowiem „skonstruować niezbędne maszyny budowalne, hutnicze i stolarskie a także specjalistyczne łodzie transportowe”. Cel ambitny, prawie jak postawienie miasta na wodzie. Premiera w 2024 roku.

District (nazwa robocza)

„Producent gier o tematyce gangsterskiej” True Games Syndicate zlecił studiu Pyramid Games stworzenie symulatora, który ma portretować życie gangstera. Kryjące się pod roboczym tytułem District pozwoli nam na dokonywanie kradzieży, przekupstwa i dostarczanie podejrzanych paczek. Jak dodają twórcy, w buildzie pojawią się również elementy modnego ostatnio parkouru.

Powiązane gry: