Przegląd tygodnia (13-19 września)

Eksperci od rimejków biorą się za klasyk automatów, solista tworzy grę inspirowaną Journey, zmierzający na NewConnect zespół strzela do nazistów.

Niby zapowiedziano trzy gry, ale dwie zdążyliśmy poniekąd poznać wcześniej. Jeśli Wam mało, to jak co tydzień polecam nasz kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Broken Blades (PC)
Gamedec (PC)
Gas Station Simulator (PC)
Love Colors (Switch)
Love Colors: Paint with Friends (PC)
Scrapnaut (PC)
The Amazing American Circus (PC, PS4, Switch, XOne)
Timberborn (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Night Slashers

Tytuł o którym nie wiadomo praktycznie nic prócz tego, że powstaje. Po udanej premierze Panzer Dragoon: Remake spółka Forever Entertainment zamierza pracować nad odświeżeniem kolejnego klasyka; Night Slashers może nie jest aż tak znane jak nadchodzące odświeżenie The House of the Dead, ale swoich fanów ma. Na jakie platformy wyjdzie – nie wiadomo, kiedy – nie wiadomo, kto będzie pracował nad ulepszeniem – nie wiadomo. To co wiemy, znajdziecie w naszym tekście. Na deser serwujemy trailer pochodzącego z 1993 roku pierwowzoru.

Cynthia: Hidden in the Moonshadow (PC)

Tomasz “THdev” Hałajko szykuje produkcję inspirowaną m.in. A Plague Tale: Innocence, Journey, The First Tree i Omno. Gameplay zniknął z YouTube’a, ale steamowy opis sugeruje, że będzie to trzecioosobowa gra z elementami zręcznościowymi, zagadkami i sekwencjami skradankowymi, słowem: niezły miks. Więcej o Cynthia: Hidden in the Moonshadow dowiecie się z tego newsa.

Nazi Busters (PC)

Tytuł ten był już w podsumowaniu tygodnia, ale wtedy wiedzieliśmy o nim tyle co nic, teraz otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź, w którą polecamy się wczytać. Ekipa Iron Wolf Studio szykuje czerpiącego z klasyki gatunku FPS-a, który pojawi się na Steamie w trzecim kwartale przyszłego roku.

Powiązane gry: