Przegląd tygodnia (12-18 lutego)

W minionym tygodniu otrzymaliśmy zapowiedzi dwóch survivali: w świecie inspirowanym Alicją w Krainie Czarów oraz w świecie… kontenerów. Na deser cyfrowa wersja gry planszowej o zarządzaniu okrętem podwodnym. Przypominamy też o najbliższych premierach.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (12-18.02):

Clash II (PC)
DunHero (wczesny dostęp PC)
Epic Party Quest (PC)
Exorder (Xbox One)
Fit My Cat (Switch)

Nadchodzące premiery (19-25.02):

Dark Gravity (PC)
Flooded (PlayStation 4, Xbox One)
Inkulinati (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One, Xbox Series X|S)
Medieval Machines Builder (wczesny dostęp PC)
Powerlust (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

To the Star (PC)

Po wydaniu strategii/city buildera Gord, studio Covenant.dev zapowiedziało grę inspirowaną Alicją w Krainie Czarów. W surrealistycznym świecie w klimatach fantasy będzie się mogło bawić w trybie kooperacji do czterech graczy. To the Star to gra survivalowa, więc będzie eksploracja, zbieranie zasobów, produkcja przedmiotów, gotowanie, ale też walka i budowanie bazy. Na razie tytuł został zapowiedziany na PC, a premiera odbędzie się we wczesnym dostępie w nieokreślonym jeszcze czasie.

U-Boot: The Board Game – Digital Edition (PC)

Studia Out Of The Ordinary i G11 pracują nad cyfrową wersją gry planszowej U-Boot The Board Game. Wszystko polega na prowadzeniu działań wojennych i zarządzaniu załogą okrętu podwodnego podczas IIWŚ. Wykonywanie misji, walka z siłami wroga, dbanie o morale załogi i strategiczne planowanie – to absolutne podstawy. Twórcy nie ujawnili daty premiery.

30 Days on Ship (PC)

Co zrobisz będąc rozbitkiem na wraku kontenerowca, który utknął na środku Pacyfiku? Zagrasz, to się dowiesz. Zadanie jest jasne: przetrwać 30 dni. Będziesz musiał zadbać o pożywienie, schronienie przed burzami czy broń do walki z drapieżnikami. Plusem jest to, że setki kontenerów kryje bardzo przydatne rzeczy – zarówno potrzebne do przetrwania, jak i do rozrywki. Twórcy z Klapson Games nie ujawnili daty premiery.

Powiązane gry: