Przegląd tygodnia (11-17 marca)

6 zapowiedzi, z czego warto zwrócić uwagę głównie na dwie – Nobody Wants to Die i Zerko. O pierwszej jest głośno za sprawą teasera i dużego wydawcy (Plaion), a druga to kolejna produkcja od polskiego mistrza gier logicznych.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (11-17.03):

Bakery Simulator (PlayStation 4)
Chinese Empire (PC)
Hotel Renovator (PlayStation 5, Xbox Series X/S)
The Order of the Snake Scale (PC)
Unables (PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S)

Nadchodzące premiery (18-24.03):

Brak

Zapowiedzi polskich gier:

Nobody Wants to Die (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)

Critical Hit Games zaskoczyło bardzo widowiskowym teaserem swojej pierwszej gry. Twórcy obiecują przygodę narracyjną w stylu noir rozgrywającą się w dystopijnym Nowym Jorku 2329 roku. Nieśmiertelność, transhumanizm, mroczne tajemnice miejskich elit, a w środku detektyw James Karra, który zaryzykuje wiele, by złapać tropionego mordercę. Premiera jeszcze w tym roku.

Zerko (PC)

Maciej Targoni (czasami jako studio Rainbow Train) ujawnił swoją najnowszą grę logiczną (a każdy wie, że Maciej jest w tej dziedzinie specjalistą i ma wielki dorobek). Tym razem zajmiemy się kształtami, liczbami i prostym celem: sprawić, by każda liczba wynosiła zero. Premiera już za chwilę, 27 marca.

Green Hell (Switch 2)

Forever Entertainment podpisało umowę licencyjną ze studiem Creepy Jar na wykonanie portu i wydanie gry Green Hell na kolejnej generacji konsoli Nintendo. Data premiery oczywiście nie jest znana, bo wspomnianego sprzętu jeszcze nie ma w sprzedaży. Przypomnę tylko, że survival Green Hell to gigantyczny hit, który sprzedał się w ponad 5 milionów kopii.

Egypt Frontiers (PC)

Kolejny symulator w portfolio studia FreeMind. Tym razem wcielimy się w rolę budowniczego w czasach starożytnego Egiptu. Premiera w tym roku.

Puppet House (PC, PlayStation 5, Xbox)

Puppet House jest survival horrorem z akcją osadzoną w opuszczonym domu zmarłego Brzuchomówcy. Problem w tym, że tworzą je dwie ekipy bez żadnej wydanej gry, choć deklarują, że nad kilkoma innymi pracują: Vecube Studio i Spirit Games Studio (stworzone z 4 innych studiów). Data premiery w 2024 r.

Which Country Is Larger? (PlayStation 4)

Kolejna gra-quiz od studia Source Byte. Mnóstwo pytań dotyczących państw i ich wielkości. Proste jak budowa łyżki. Premiera 29 marca.

Hangar 1914 (PC)

Games Incubator zapowiedział swoją 12. grę. Tym razem gracze będą wcielać się w pracownika hangaru lotniczego, który ma naprawiać i obsługiwać samoloty w trakcie trwania I wojny światowej. Brak daty premiery.

Powiązane gry: