Przegląd tygodnia (11-17 lipca)

Atomic Wolf i Games Operators pokazały RPG-a, Baltoro Games ma dla Was arcade’ową strzelaninę, FreeMind przedstawia symulator walczącego rolnika, a Gameparic chce pożenić dobre jedzenie z dobrymi nutkami. 

Miniony tydzień upłynął pod znakiem Switcha – na konsolę Nintendo trafiły przygodówka Kursk i muzyczny Loud. Właściciele komputerów osobistych mogli z kolei poharatać w gałę (czyt. zagrać w Serious Fun Football).

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. A jeżeli nie znaleźliście Waszej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Kursk (Switch)
Loud (Switch)
Serious Fun Football (PC – wczesny dostęp)

Nadchodzące premiery:

Farm Manager 2022 (Switch)
The Sunny Life (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Yet Another Fantasy Title (PC)

Akcja Rustlera toczyła się średniowieczu, natomiast YAFT (cóż za intuicyjny akronim!) przeniesie nas w świat fantasy. Oba tytuły łączy wydawca (Games Operators), silnik i widok z góry, oba próbują też wyśmiać gatunkowe klisze. RPG od Atomic Wolf pozwoli nam zawalczyć z orkami, upić się z krasnoludami, oszukać elfy i spersonalizować… wilka.

Knights & Guns (Xbox One)

Dużo strzelania (i tańczenia między pociskami), setki przeciwników, zróżnicowane poziomy – Baltoro Games prezentuje run & guna w starym, dobrym stylu! Zagramy bądź solo, bądź w kooperacji, przemierzając aż 150 poziomów! Dla porządku dodajmy, że nie jest to nowość; Knights & Guns w ubiegłym roku trafiło na Switcha, natomiast 16 września ukaże się na Xboksie One.

Farmer’s Father (PC)

Kolejna produkcja w portfolio FreeMind, kolejny długi (i dziwny!) tytuł. Pełna nazwa gry brzmi: Farmer’s Father – farm, poluj i przetrwaj 365 dni. Ma to być symulator rolnika walczącego o przetrwanie podczas II wojny światowej. Troskę o uprawy połączymy z ochroną rodziny, a hodowlę zwierząt ma przeplatać walka z karabinem w ręku.

Twórcy wydają się zapracowani, aż trzy ich tytuły znajdują się we wczesnym dostępie (Farmer’s Life, House Builder i Aquarist – The Realistic aquarium shop management and fish farming), natomiast w produkcji znajduje się rzekomo sześć kolejnych: Be My Mom – maternity simulator, take care of your child, Beach Games – holidays flirt game – find love or have fun, Let’s Drive – learn driving simulator, Psycho Simulator, Russian Roads i World of Houses.

ASMR Food Experience (PC)

Gameparic zapowiedziało 11. grę.  Łączy ona symulator prowadzenia restauratora (obsługa klientów, dostawy, utrzymywanie porządku itd.) z dbaniem o odpowiednie dźwiękowe bodźce.

Nie pytajcie.

Powiązane gry: